Bankas

Hipotēku banka spiež ražotāju uz ceļiem

Vēsma Lēvalde, Ieva Mārtiņa, 26.04.2010

Leta, Lita Krona

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ceļu būvnieks SIA CTB Betons sašutis par Hipotēku bankas ultimatīvu piedāvājumu nesamērīgi – par 7,5 reizēm – palielināt likmes kredītam, ziņo Dienas bizness.

«Paldies par Jūsu uzticību Hipotēku bankai!» sākas vēstule uzņēmumam, kas pirms trim gadiem šajā bankā saņēma aizdevumu priekšfinansējuma nodrošināšanai Eiropas Savienības atbalstītam projektam. Vēstulē ar nosaukumu Par procentu likmes izmaiņām teikts, ka banka paceļ procentu likmi aptuveni 7,5 reizes. Tekstā norādīts, ka uzņēmumam ir tiesības nepiekrist procentu likmes paaugstināšanai un līdz ar to lauzt līgumu ar banku, atmaksājot visu atlikušo kredīta summu.

«Tas ir spilgts piemērs, kā banka gremdē vēl nedaudzos atlikušos nozares uzņēmumus,» sašutis DB sacīja SIA CTB betons īpašnieku pārstāvis Gatis Zvirbulis. Nekomentējot konkrēto gadījumu, jo to liedz Kredītiestāžu likums, Hipotēku bankas pārstāve Sandra Eglīte skaidroja, ka kredītprocentu likmju izmaiņu gadījumā banka vienmēr rīkojas tikai abām pusēm noslēgtā līguma ietvaros.