Hokeja čempionāts Rīgā var būt jau 2021. gadā 

Pasaules čempionāts hokejā pēc četriem gadiem varētu notikt Minskā un Rīgā, ja par to nobalsos Starptautiskās ledus hokeja federācijas kongresā Ķelnē

Māris Ķirsons, 2017. gada 20. janvāris plkst. 6:45

To intervijā DB stāsta Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols. Viņš atzīst, ka tas ir sasniedzams mērķis, turklāt diviem spēlētājiem, apvienojot spēkus pasaules hokeja čempionāta sarīkošanā, nav nepieciešami tik lieli finanšu resursi kā situācijā, ja to vēlētos īstenot viena pati Rīga vai Latvija.

Fragments no intervijas:

Cik reāli ir vēlreiz Latvijā sarīkot Pasaules čempionātu hokejā vīriešu izlasēm?

Pašlaik var sacīt, ka ļoti reāli Pasaules čempionāta grupu turnīrs Rīgā varētu notikt 2021. gada pavasarī. Vai tas realizēsies, atbildi sniegs Starptautiskās ledus hokeja federācijas kongresa, kas notiks Ķelnē, balsojums. Protams, Latvijai vienai pašai pašreizējā ekonomiskajā situācijā Pasaules čempionātu sarīkot būtu finansiāli grūti, jo nepieciešama vēl viena Arēna Rīga tipa halle, vēl jo vairāk, ja kopš 2006. gada, kad Rīgā notika pasaules čempionāts hokejā, ir mainījusies arī tā izspēles kārtība un jāaizvada kopumā 66 spēles. Tas ir ļoti liels spēļu skaits, un rodas jautājums, vai Latvijas iedzīvotāji būs tik lieli šī sporta veida cienītāji, lai apmeklētu ne tikai Latvijas, bet arī citu izlašu spēles. Minēto iemeslu vienkāršākais un vienlīdz arī lētākais risinājums ir rīkot šo čempionātu kopā ar kaimiņiem. Tas nav nekas jauns un unikāls, jo šādi precedenti, kad pasaules vai pat Eiropas čempionātu kopā rīko vairākas valstis, ir gan futbolā, gan basketbolā un citos sporta spēļu veidos. Šā gada janvārī Starptautiskajā ledus hokeja federācijā ir iesniegts piedāvājums sarīkot Pasaules čempionātu Minskā un Rīgā, kurš konkurēs ar piedāvājumu to sarīkot Somijā.

Kā nonācāt līdz šādam risinājumam – strādāt Minskas un Rīgas tandēmā?

Pērn rudenī nomainījās LHF vadība, kuras pirmās vizītes bija uz kaimiņvalstīm – Baltkrieviju, Lietuvu un Igauniju, lai runātu ne tikai par iespējamo sadarbību hokeja laukumos, bet arī dažādu organizāciju kabinetos. Mēs kopā ar jauno LHF prezidentu Aigaru Kalvīti bijām vizītē pie kolēģiem Baltkrievijā, kuras laikā tika runāts ne tikai par nacionālo (Latvijas un Baltkrievijas) čempionātu stiprināšanas iespējām, izlašu turnīriem, tiesnešu apmaiņām, bet arī par iespēju kopīgi sarīkot pasaules hokeja čempionātu. Tā kā Baltkrievija jau tika minēta kā potenciālā šāda čempionāta mājvieta 2021. gadā, tad šīs valsts hokeja federācijas vadītāji sākotnēji bija ļoti rezervēti pret šādu ideju to rīkot kopā ar Latviju. Proti, visa nepieciešamā infrastruktūra – prasībām atbilstošas ledus halles, viesnīcas, transports – kaimiņiem jau ir. Turklāt pieredzes šāda pasākuma sarīkošanā arī netrūkst, jo pavisam nesen (2014. gadā) pasaules hokeja čempionāts jau notika Baltkrievijā. Tomēr, tiekoties ar visdažādākajiem cilvēkiem Baltkrievijā un piesaistot paziņas un draugus idejas par kopīgu pasaules čempionāta rīkošanu popularizēšanā, izdevās pārliecināt kaimiņvalsts augstākā līmeņa hokeja saimniecības vadību par kopīgu čempionāta rīkošanu. Rezultātā šā gada 10. janvārī Cīrihē Baltkrievijas hokeja federācija iesniedza oficiālu pieteikumu (kopumā uz teju 300 lapaspusēm) Starptautiskajai ledus hokeja federācijai par pasaules hokeja čempionāta sarīkošanu Minskā un Rīgā.

Visu interviju Hokeja čempionāts Rīgā var būt jau 2021. gadā lasiet 20. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2017. gada 19. janvāris plkst. 8:36

Atsakoties no ierakstītu vēstuļu nosūtīšanas tiesu procesos, valsts ietaupīs simtiem tūkstošu...

2017. gada 19. janvāris plkst. 8:00

Latvijas Finieris investēs vēl aptuveni 180 milj. eiro saplākšņa ražošanā Latvijā...

2017. gada 18. janvāris plkst. 10:07

Olaines ķīmiskā rūpnīca Biolars investē modernās tehnoloģijās, rada konkurētspējīgus produktus...

2017. gada 18. janvāris plkst. 8:45

Puff.lv rosina katram pašam iejusties mākslinieka lomā un radīt individuāla dizaina kreklu,...

2017. gada 18. janvāris plkst. 8:22

Finanšu analītiķi lauza galvu par Trampa čivināšanas ietekmi...

Nepalaid garām

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

Egļu un priežu skujas var kļūt par vienu no Latvijas bioekonomikas stūrakmeņiem,...

Ēdināšanas biznesa veiksme tikai desmit procentu apmērā atkarīga no garšīgas kotletes, uzskata...

Jau tuvāko gadu laikā Andrejsala var kļūt par dinamiskāko attīstības vietu, jo...

No šīs sadaļas
2017. gada 19. janvāris plkst. 10:59

Rīgā, Rumbulā, nosvinēti Kurbads ledus halles spāru svētki, iezīmējot nozīmīga būvniecības...