Alternatīvās finanses

Iegulda 500 tūkstošus eiro tiešsaistes aizdevumu platformas izstrādē

Lelde Petrāne, 15.08.2019

Artis Bērziņš

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ieguldot 0,5 miljonus eiro, kompānija «Ferratum Bank» izveidojusi automatizēto klientu maksātspējas novērtēšanas un patēriņa kredītu piedāvājuma izstrādes platformu.

Jaunā sistēma dažu sekunžu laikā spējot izanalizēt liela apjoma informāciju no vairākiem datu reģistriem un iesniegtajām banku izdrukām, kas ļauj objektīvi un ar augstu precizitāti novērtēt cilvēka maksātspēju.

«Lai nodrošinātu pakalpojuma pieejamību tikai cilvēkiem ar atbilstošu maksātspēju, mums vērtēšanas procesā ir ļoti būtiski izslēgt kļūdu un subjektīvisma faktorus – tiešsaistē nevienu nevar pierunāt, maldināt vai izlūgties. Zināms, ka cilvēki arī nelabprāt uztic savu banku kontu izrakstu pārskatīšanu finanšu iestāžu darbiniekiem. Īpaši izteikti tas ir nelielās pilsētās un pagastos. Salīdzinājumam – tas, ko šobrīd jaunā sistēma spēj paveikt minūtes laikā, banku darbiniekam var aizņemt pat vairākas dienas. Mūsu platforma tiek izmantota patēriņa kredīta pieprasījumu apstrādei un piedāvājumu izstrādei,» stāsta Artis Bērziņš, «Ferratum Bank» vadītājs Latvijā.

«Ferratum Bank» apkopotā statistika liecina, ka patēriņa kredītu 2000−10 000 EUR apjomā visbiežāk izmanto automašīnas iegādei, mājokļa labiekārtošanai un ceļojumiem. A. Bērziņš iezīmē, ka «patēriņa kredīts ir pakalpojums, ar kuru nebanku finanšu sektors šobrīd izrāda ļoti spēcīgu konkurenci bankām».

Jaunās sistēmas izveide ļauj nodrošināt to, ka lielus finanšu līdzekļus aizņemas vien tās privātpersonas, kas to var atļauties un spēj pierādīt sava finansiālā stāvokļa stabilitāti. Lai to nodrošinātu, izstrādātā platforma ferratum.lv pirms personalizēta piedāvājuma izstrādes veic sarežģītu automatizētu datu analīzi, tostarp banku izdruku pārskatu, saziņu un informācijas apmaiņu ar vairākiem datu reģistriem, kas ar augstu precizitāti ļauj novērtēt cilvēka faktisko finansiālo stāvokli un iespēju robežās prognozēt to arī nākotnē. Tas ļauj rūpīgi izsvērtu lēmumu par aizdevuma piešķiršanu pieņemt tikai vienas minūtes laikā.

Aprēķināts, ka jaunā tiešsaistes sistēma spēj aizstāt aptuveni 20 cilvēku manuālu darbu. Izveidotā tiešsaistes platforma var apstrādāt simtiem tūkstoš pieprasījumu dienā.

Ferratum Group izsniedz īstermiņa aizdevumus un patēriņa kredītus internetā, kā arī kredītus mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Ferratum dibināta 2005. gadā, un tās galvenais birojs atrodas Helsinkos, Somijā.