Karjera

Iekļaujas starptautiskā aliansē

Kristīne Stepiņa, 09.01.2020

Kristaps Zariņš

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) ir viena no pirmajām Latvijas augstskolām, kura ir izmantojusi programmas Erasmus+ piedāvātās iespējas iniciatīvā "Eiropas universitātes" un kopā ar Romas Mākslas akadēmiju, Drēzdenes Mākslas akadēmiju un Ungārijas Tēlotājmākslas universitāti izveidojusi kopīgu tēlotājmākslas studiju programmu "EU4ART Alianse".

Izturot sīvu konkurenci, pirmais starptautiskais mākslas augstskolu projekts "EU4ART Alianse" tika atzīts par vienu no labākiem 2019. gadā. Kopumā dalībai šajā starptautiskajā konkursā bija pieteikušās 54 Eiropas augstskolu alianses, no kurām izraudzītas tika 17 Eiropas universitāšu apvienības, kas kopā apvieno 114 augstākās izglītības institūcijas. "EU4ART Alianse" ir vienīgā alianse, kura pārstāv Eiropas mākslas augstskolas. Tās mērķis ir izstrādāt kopīgu elastīgu mācību programmu glezniecības, tēlniecības un grafiskās mākslas izglītības jomā.

Paredzams, ka šī projekta rezultātā tiks izveidots jauns studiju modulis, kas būs elastīgs un dos iespēju Latvijas studentiem personalizēt savu izglītību, izvēloties ko, kur un kad studēt, un iegūt Eiropas grādu, DB stāsta LMA rektors Kristaps Zariņš.

"EU4ART Alianse" ir starptautiska mākslas augstskolu apvienība, kuras ilgtermiņa mērķis ir stiprināt tēlotājmākslas studiju programmas ES dalībvalstīs. Šo projektu finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūra EACEA (Briselē). "EU4ART Alianses" projekts atbilst redzējumam par Eiropas izglītības telpas izveidi, kurā visi jaunie cilvēki varētu vislabāk izmantot izglītību un apmācību un atrast darbu visā Eiropā.

«Valsts kontroles 2017. gada revīzijas ziņojumā "Vai augstākās izglītības sistēma ir efektīva?" tika norādīts uz risku, ka, beidzoties Eiropas struktūrfondu finansējumam, pēc 2020. gada netiks nodrošināti līdzekļi studiju attīstībai. Lai novērstu šo risku, LMA vadība pieņēma mērķtiecīgu lēmumu un veica proaktīvu darbību, iesaistoties starptautiskos sadarbības projektos, lai stiprinātu stratēģiskas partnerības starp augstākās izglītības iestādēm Eiropā. Eiropas Komisija atbalsta augstskolu tīklus visā Eiropas Savienībā, kas studentiem jau tuvā nākotnē ļaus iegūt diplomu, kombinējot studijas vairākās ES dalībvalstīs, un sekmēs Eiropas augstskolu starptautisko konkurētspēju,» klāsta K. Zariņš.

Eiropas Komisijas ir nodrošinājusi, ka pirmajām 17 universitāšu apvienībām pieejamais budžets ir līdz 85 miljoniem eiro. Katra universitāšu apvienība nākamo trīs gadu laikā saņems līdz pieciem miljoniem eiro. "EU4ART Alianses" projekta kopējais budžets ir 6, 2 miljoni eiro, tai skaitā ES finansējums veido 80% jeb 5 miljonus eiro. "EU4ART Alianses" projekta ietvaros LMA atvēlētais budžets ir 1 096 874 eiro, tai skaitā ES finansējums veido 80% jeb 877 499 eiro. Projekta ietvaros Latvijas valsts budžeta līdzfinansējums ir 20% jeb 219 375 eiro.

"EU4ART Alianses" projekts tiek īstenots līdz 2022. gada 31.oktobrim.