Ienākumi no kapitāla pieauguma aprīlī jādeklarē līdz maija vidum 

Deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma par šā gada aprīlī gūtajiem ienākumiem no kapitāla pieauguma, ja tie pārsniedz 500 Ls Valsts ieņēmumu dienestā (VID) jāiesniedz līdz šā gada 15.maijam, informē VID.

Elīna Pankovska, 13.05.2013

Foto: SXC

Savukārt par šā gada otrajā ceturksnī gūtajiem ienākumiem no kapitāla pieauguma, ja tie mēnesī ir virs 100 Ls, bet nepārsniedz 500 Ls, deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma jāiesniedz līdz 15.jūlijam ieskaitot.

VID atgādina, ka likums Par iedzīvotāju ienākuma nodokli nosaka, ka fiziskās personas gūtais ienākums no kapitāla pieauguma ir apliekams ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme ienākumam no kapitāla pieauguma ir 15%. Personām, kuras gūst ienākumu no kapitāla pieauguma, ja ienākumi no kapitāla aktīvu atsavināšanas mēnesī pārsniedz 500 Ls, līdz ienākuma gūšanas mēnesim sekojošā mēneša piecpadsmitajam datumam ir jāiesniedz VID deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma.

Tām personām, kuras guvušas ienākumu no kapitāla pieauguma un kuru kopējie ienākumi no darījumiem ar kapitāla aktīviem mēnesī ir vairāk nekā 100 Ls, taču nepārsniedz 500 Ls(ieskaitot), deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma par ceturksnī gūto ienākumu jāiesniedz vienreiz ceturksnī līdz ceturksnim sekojošā mēneša piecpadsmitajam datumam. Aprēķinātā nodokļa summa nodokļu maksātājam jāiemaksā budžetā ne vēlāk kā 15 dienu laikā no likumā noteiktās deklarācijas par ienākumu no kapitāla iesniegšanas dienas.

Savukārt tām fiziskām personām, kuras gūst ienākumu no kapitāla pieauguma un kuru kopējie ienākumi no darījumiem ar kapitāla aktīviem 2013.gadā nepārsniedz 100 Ls mēnesī, deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma jāiesniedz VID vienu reizi gadā, proti, ne vēlāk kā līdz 2014.gada 15.janvārim.

Jaunākais izdevums