Ražošana

Iesniegta lielākā prasība Apvienotās Karalistes juridiskajā vēsturē

Lelde Petrāne, 08.05.2019

Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pret kalnrūpniecības gigantu BHP Billiton tiesā iesniegta 5 miljardu ASV dolāru prasība saistībā ar dambja sabrukšanas sekām Brazīlijā 2015. gadā, ziņo BBC.

Advokātu birojs SPG, kas pārstāv vairāk nekā 200 000 prasītāju, apgalvo, ka kompānija «zināja par riskiem» Samarco raktuvē Minasžeraisas štatā.

Šī prasība, kas nonākusi Liverpūles Augstākajā tiesā, ir lielākā Apvienotās Karalistes juridiskajā vēsturē.

BHP Billiton noliedz visas izvirzītās apsūdzības.

«Reakcija uz atkārtotajiem brīdinājumiem no drošības ekspertu puses bija pārāk lēna vai arī tie tika pilnībā ignorēti,» norāda SPG partneris Toms Gudheds. Viņš apgalvo, ka, raizējoties par ienākumu samazināšanos, ko noteica dzelzsrūdas tirgus cenas kritums, kompānija uzņēmās risku, palielināja ražošanas apjomus un «pievēra acis» draudiem, kas īstenojās, iznīcinot un sabojājot daudzu cilvēku dzīves.

Samarco katastrofā gāja bojā 19 cilvēki un bez pajumtes palika 700 cilvēki. Tā tiek uzskatīta par smagāko vides katastrofu valsts vēsturē.

Dambim sabrūkot, toksiska dubļu masa aizslaucīja Bento Rodrigues ciemu. Tā arī piesārņoja Rio Doce upi un Atlantijas okeānu 650 km attālumā, iznīcinot savvaļas dzīvniekus un atņemot dzeramo ūdeni simtiem tūkstošu cilvēku.

Prasībā iesaistīti 235 000 Brazīlijas iedzīvotāju un organizāciju.

Komentāri

Pievienot komentāru