Pārtika

Ievērojami palielinājies Balticovo vārīto olu pārdošanas apjoms

Lelde Petrāne, 31.07.2014

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Olu un olu produktu ražotāja AS Balticovo pirms diviem gadiem uzsāka vārīto olu ražošanu tam speciāli izveidotā jaunā cehā.

«Pirms diviem gadiem pārdevām piecas tonnas vārīto olu mēnesī, bet tagad esam sasnieguši rekordu, un pārdodam astoņdesmit tonnas mēnesī,» informē kompānijas valdes priekšsēdētājs Arnis Veinbergs. «Attiecībā uz vārīto olu pārdošanas apjomu šobrīd esam sasnieguši sākotnēji uzstādīto mērķi un plānojam turpmāku izaugsmi šajā pārdošanas segmentā,» viņš piebilda.

Vārītas un nolobītas olas ir produkts ar pievienoto vērtību, kas esot pieprasīts HORECA sektorā. Vārītas olas Balticovo realizē visos eksporta tirgos un arī Latvijā.

Uzņēmuma investīcijas jaunā ceha iekārtās bija 300 tūkstoši eiro. Cehā atrodas pilna automātiskā līnija: olu vārīšanas, lobīšanas un pakošanas iekārta. Šis cehs pamatā tika būvēts eksporta nolūkiem, un jau sākotnēji tika plānots eksportēt no 60 līdz 80 tonnām vārītu olu mēnesī. Vārīto olu ceha ražošanas jauda ir 25 000 olu stundā, kas ir ~1 t produkcijas stundā, līdz ar to strādājot vienā maiņā, mēneša ražošanas apjoms var sasniegt 240 t produkcijas mēnesī.

AS Balticovo eksportē līdz 70% no savas produkcijas visā Eiropas Savienībā. Šobrīd AS Balticovo tiek ražota arī pankūku un omlešu masa, melanža (šķidro olu masa), olu pulveris, rapša eļļa, majonēze.

Bāzes uzņēmums putnu fabrika Iecava dibināts 1972. g., SIA Balticovo – 1993. g. Īpašnieks ar 95% uzņēmumu akciju – Latvijas pilsoņiem piederošais BCO.