Enerģētika

Igauņi sāk karu pret Latvenergo

Dienas Bizness, 18.10.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Igaunijas valstij piederošā Eesti Energia un pārvades sistēmas operators Elering pieteicis karu Latvenergo. Saskaņā ar igauņu uzņēmumu pausto, Latvenergo izmanto negodīgas tirdzniecības praksi, citējot laikrakstu Postimees, raksta BBN.

Saskaņā ar Igaunijas uzņēmumu pausto, Latvenergo importē lētu subsidēto enerģiju Igaunijā un pārdod to klientiem tā vietā, lai pārdotu to elektroenerģijas biržā.

Eesti Energi un Elering pārstāvji norāda, ka Latvenergo saražo mazāk enerģijas nekā nodod tālāk klientiem, savukārt Igaunijas uzņēmums, gluži pretēji, saražo vairāk enerģijas nekā nepieciešams. Tādējādi, importējot lētāku enerģiju Igaunijā, Latverngo bloķē daļu no pārvades jaudas, ko varētu izlietot, lai segtu nepieciešamību pēc elektroenerģijas Latvijā.

Igauņi norāda, ka, negodīgi tirgojoties, Latvenergo meitas uzņēmums Igaunijā Elektrum ir ievērojami uzaudzējis savu tirgus daļu.

Tikmēr Latvenergo pārstāvis Gatis Junghāns igauņu medijam noliedza Igaunijas kompāniju pausto, ka Latvenergo izvairās no elektroenerģijas pārdošanas biržā. Latvija un Lietuva patērē vairāk enerģijas nekā tās spēj saražot, un deficītu, kas radies, iespējams samazināt tikai, palielinot pārvedes jaudu uz Latvijas – Igaunijas robežas, norādīja Latvenergo pārstāvis. Viņš raksturoja Elering vadītāja Tāvi Veskimāgi (Taavi Veskimagi) pausto, ka Latvijas elektroenerģijas ražotāji vainojami pie augstajām cenā elektroenerģijas biržā un ka Latvijas un Lietuvas elektroenerģijas tirgus ir necaurspīdīgs, kā neprofesionālu.

Komentāri

Pievienot komentāru