Nekustamais īpašums

Igaunijas Eften par 46 miljoniem eiro iegādājas viesnīcu Radisson Blu Sky

BNS, 02.02.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Igaunijas nekustamo īpašumu fonds EfTEN Real Estate Fund II, kuru janvārī nodibināja kompānija EfTEN Capital, par 46 miljoniem eiro ir iegādājies 100% viesnīcas Radisson BLU Sky nekustamo īpašumu un operatorkompāniju.

Bez ievērojamās viesnīcas un tās operatora Astlanda Hotelli Eften Real Estate Fund II pārņēma arī 3000 kvadrātmetru biroja ēku un iecienītu bāru Madissoni, pirmdien paziņoja EfTEN Capital.

«Pirmais EfTEN nekustamo īpašumu fonds vairāk koncentrējas uz pēckrīzes oportūnistu, pievienotās vērtības investīciju stratēģiju, bet jaunā nekustamo īpašumu fonda stratēģija ir vienīgi pamata nekustamie īpašumi Baltijas valstīs, kas nozīmē vislabāk zināmie komerciālie īpašumi, stabili nomnieki un zema riska profils,» sacīja fonda vadītājs Viljars Arakass.

Interešu konflikts starp abām kompānijām ir novērsts ar pilnīgi atšķirīgām investīciju stratēģijām.

Jaunā fonda pamata investori ir bankas Swedbank Baltijas pensiju fondi. Bankas investīciju fondu Swedbank Investment Funds ģenerāldirektors Kristjans Tamla norādīja, ka lēmums iesaistīties vietējā komerciālo īpašumu tirgū ar pensiju fondiem pieņemts galvenokārt tādēļ, ka joprojām ir segmenti, kuros nekustamo īpašumu vērtība nav būtiski pieaugusi saistībā ar lēto kreditēšanas naudu. «Mēs izvēlējāmies sadarboties ar EfTEN galvenokārt divu iemeslu dēļ: viņiem ir uzticama komanda ar spēcīgu pieredzi nekustamajos īpašumos un komanda bija atvērta fonda noteikumu izskatīšanai sadarbībā ar investoru,» piebilda Tamla.

Igaunijas Finanšu uzraudzības pārvalde 2014.gada 19.decembrī apstiprināja Eften Real Estate Fund II noteikumus. Fonds ir desmit gadu slēgta termiņa alternatīvu investīciju fonds, kas dibināts kā sabiedrība ar ierobežotu atbildību un tā kopējā aktīvu vērtība nevar pārsniegt 100 miljonus eiro. Konservatīvās finansēšanas pieejas dēļ fonda kopējo aktīvu apmērs, ieskaitot bankas finansējumu būs 200 miljoni eiro. Investīciju minimālais apmērs būs 15 miljoni eiro par vienu komerciālo īpašumu.

Atšķirībā no EfTEN pirmā fonda jaunais fonds neiesaistīsies nekustamo īpašumu attīstīšanā. Eften Real Estate Fund II pašlaik ir saistošo investīciju līgums par 40 miljoniem eiro. Bez Swedbank pensiju fondiem arī Nordea Estonia un LHV investīciju fondi, kā arī ar EfTEN pirmo nekustamo īpašumu fondu saistītas privātpersonas ieguldīja fondā pirmajā kapitāla vākšanas kārtā.

Jaunie īpašnieki neplāno izmaiņas viesnīcas vadībā un turpinās darbu ar "Radisson Blu" zīmolu. Darījumā, kuru finansēja SEB Bank, pārdevējs bija kompānija Galaren Invest.

Caur grupām piederošām kompānijām Eften Capital pārvalda 41 komerciālu īpašumu Igaunijā un Latvijā, kuru kopējā tirgus vērtība sasniedz 320 miljonus eiro. Īpašumiem ir vairāk nekā 500 nomnieku.

Komentāri

Pievienot komentāru