Foto

Igauņu Startup Wise Guys palīdz jaunajiem uzņēmējiem augt paātrināti

Anda Asare, 15.07.2013

M. Reiners

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mazu valstu tehnoloģiju iesācējuzņēmumiem ir savas priekšrocības – no pirmās dienas biznesā viņi ir spiesti domāt globāli, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

«Startup Wise Guys ir tehnoloģiju akselerators. Noteiktām kompānijām piedāvājam sēklas kapitālu līdz 15 tūkstošiem eiro, plašu starptautisku mentoru tīklu un triju mēnešu programmu, kuras laikā kompānijas ierodas Tallinā, lai cītīgi strādātu savā uzņēmumā,» stāsta Maiks Reiners (Mike Reiner), Tallinā bāzētā tehnoloģiju akseleratora Startup Wise Guys dibinātājs un vadītājs.

Startup Wise Guys sāka darbu 2012. gada janvārī. Vairākas pirmā «iesaukuma» kompānijas jau ir piesaistījušas investīcijas (35–800 tūkst. eiro). «Absolventu vidū ir viena kompānija, kas ir piesaistījusi nelielu 35 tūkst. investīciju, cits uzņēmums ir tuvu tam, lai piesaistītu 150 tūkstošus, bet cita vietējā kompānija ir piesaistījusi vairākus nelielus grantus un viņiem šobrīd nav nepieciešamas papildu investīcijas – viņi paši var attīstīt savu biznesu. Pirmajai reizei, manuprāt, rezultāti ir ļoti labi,» vērtē M. Reiners. Pavisam nesen ir noslēgusies otrā programma, kurā atbalstīja septiņas kompānijas. No tām vienai ir 100 tūkst. eiro lielas investīcijas, bet cita ir tikko piesaistījusi 200 tūkst. eiro. «Vairāk nekā pusei jau ir ienākumi, kas šajā stadijā ir ļoti labi,» spriež M. Reiners.

Startup Wise Guys par saviem pakalpojumiem un sēklas investīciju 15 tūkst. eiro apmērā saņem 8% kapitāldaļu atbalstītajā uzņēmumā. «Bieži vien uzņēmējiem šķiet, ka tas ir par daudz. Viņi neredz, ka ieguldījums ir vērtīgāks,» stāsta M. Reiners. Viņš novērojis, ka daļa iesācējuzņēmumu ir pārlieku koncentrējušies uz naudas piesaisti un pārāk maz – uz klientiem. «Nauda nāks, ja būs klienti. Mans padoms jebkuram startup – no pirmās dienas ej un runā ar savu klientu,» teic M. Reiners.

Komentāri

Pievienot komentāru