Finanses

Indexo pieļauj jaunu akcionāru piesaisti

LETA, 30.05.2019

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ieguldījumu pārvaldes sabiedrība «Indexo» gada laikā plāno palielināt pašu kapitālu līdz trīs miljoniem eiro un netiek izslēgta arī jaunu akcionāru piesaiste, intervijā sacīja «Indexo» valdes priekšsēdētājs un viens no līdzīpašniekiem Valdis Siksnis.

«Mums nākamo 12 mēnešu laikā būs jāveic papildu akciju emisija. Mūsu pašu kapitāls pašlaik ir nepilni 2,4 miljoni eiro, bet, kad mēs aktīvu pārvaldē tuvosimies 200 miljonu eiro robežai, likums prasa pašu kapitālu vismaz trīs miljonu eiro apmērā. Tas nozīmē, ka mums par aptuveni 700 000 eiro būs jāpalielina pašu kapitāls. Droši vien šis jautājums aktuāls kļūs gada beigās, un tad arī paziņosim konkrētus plānus, kā to darīsim. Līdzšinējiem akcionāriem jaunas akciju emisijas gadījumā būs tiesības jaunās akcijas proporcionāli izpirkt, bet es neizslēdzu arī jaunu akcionāru piesaisti, lai akcionāru loks būtu plašāks,» teica Siksnis.

Viņš arī norādīja, ka pensiju pārvaldīšana ir apjoma bizness, un svarīgākais ir augt. «Indexo» sākotnējais mērķis sasniegt 10% un vairāk tirgus daļu nav mainījies.

Vienlaikus Siksnis atzina, ka arī šogad «Indexo» vēl varētu strādāt ar zaudējumiem. «Mums vēl pāris gadus ir jāinvestē izaugsmē un klientu piesaistē,» viņš paskaidroja.

Siksnis arī pauda, ka ieguldījumu pārvaldes sabiedrība pašlaik nedomā palielināt pārvaldīto otrā pensiju līmeņa plānu skaitu.

«Mums ir trīs pensiju plāni un pašlaik ar tiem pietiek. Mēs negribam ar pārāk lielu plānu skaitu mulsināt savus klientus. Jaunākiem cilvēkiem ir piemērots plāns »Indexo jauda« ar vislielāko ieguldījumu īpatsvaru akcijās, pēc tam seko pensiju plāns ar 50% ieguldījumu īpatsvaru akcijās, un tad ir konservatīvais pensiju plāns, kura līdzekļi tiek ieguldīti tikai obligācijās. Mēs, protams, vērojam, kāds būs pieprasījums pēc tā saucamajiem dzīves cikla plāniem, kuri tagad ir parādījušies. Mēs varam apsvērt iespēju nākotnē izveidot arī šādus plānus. Vienlaikus pārāk daudz plānu radīšana var būt mulsinoša klientiem. Tāpat katra plāna izveide ir nelielas, bet papildu administratīvas izmaksas,» teica Siksnis.

Viņš arī stāstīja, ka «Indexo» uzmanīgi pēta iespēju sākt piedāvāt trešā līmeņa pensiju plānus.

«Mēs šo tēmu pētām ļoti uzmanīgi un, tāpat kā otrajā pensiju līmenī, gribētu piedāvāt kaut ko atšķirīgu, kas līdz šim tirgū nav bijis, tādēļ arī negribam sasteigt. Es gan negribu teikt, ka mēs stiepjam gumiju, bet trešais pensiju līmenis joprojām attīstās, tikai iekaro popularitāti, tādēļ mēs arī neko neesam nokavējuši. No sākuma nostiprinot savas pozīcijas otrajā pensiju līmenī, mums arī būs labākas izredzes straujāk sasniegt labus rezultātus trešajā pensiju līmenī. Līdz ar to trešais pensiju līmenis ir mūsu darba kārtībā, mēs pie šī jautājuma strādājam, bet es vēl nevaru saukt konkrētus termiņus un pateikt, tieši kad mēs būsim gatavi startēt arī šajā biznesā,» atzina «Indexo» valdes priekšsēdētājs.

Jau vēstīts, ka darbu valsts fondēto jeb otrajā pensiju līmenī «Indexo» sāka 2017.gada 3.jūlijā. Pašlaik «Indexo» pārvaldīto pensiju plānu aktīvu vērtība ir pārsniegusi 100 miljonus eiro.