Ražošana

Inkubators stiprina Ideju studiju

Anda Asere, 29.07.2015

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai gan finansējums biznesa inkubatora darbībai pārejas periodā ir vien līdz oktobrim, Ventspilī darbojas vairāk nekā 20 uzņēmumi, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Iepriekšējā biznesa inkubatoru programma beidzās pagājušā gada jūlijā un jauno līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru Ventspils biznesa inkubators parakstīja martā, informē Natālija Nudga, Ventspils biznesa inkubatora vadītāja.

Šobrīd Ventspils inkubatorā darbojas 22 uzņēmumi – par diviem vairāk, nekā bija paredzēts. «Tas nenozīmē, ka neuzņemam jaunus. Aktīvi atbalstām, labprāt gaidām citus interesentus. Finansējums, kas bija paredzēts gadam, ir astoņiem mēnešiem, tāpēc esam atvērti jaunām idejām, gaidām komersantus,» teic N. Nudga. Viņa neslēpj, ka bija gaidījusi lielāku uzņēmēju atsaucību. Aktivitātes līmenis lielā mērā varētu būt skaidrojams ar to, ka Rīgā uzņēmējdarbība ir rosīgāka, pieprasījums pēc atbalsta ir lielāks nekā reģionos. Sava loma ir arī vasarai, kad vairums cilvēku vēlas atpūsties. «Tāpēc darba ir daudz, lai piesaistītu uzņēmumus. Aktīvi strādājam pie mārketinga, lai popularizētu mūsu pakalpojumus. Mums palīdz pirmsinkubators jeb Ideju studija, kur informējam arī par biznesa inkubatoru. Laba sadarbība ir ar Ventspils pašvaldību un Ventspils brīvostas pārvaldi, kas nodrošina gan kopumā pilsētas, gan atsevišķi biznesa inkubatora mārketingu. Veidojas sinerģija,» norāda N. Nudga.

Nav gatavi maksāt

«Pārtraukuma laikā inkubators turpināja darbu un piedāvāja telpas, konsultācijas, bet bez valsts atbalsta, par pilnu maksu. Šis posms bija grūts uzņēmumiem – daļa bija gatavi maksāt par telpām pilnu cenu, bet daļa nebija, tāpēc atstāja inkubatora telpas,» stāsta N. Nudga. Iepriekš inkubatorā darbojās aptuveni 60 uzņēmumi, kas nozīmē, ka aptuveni divas trešdaļas nebija gatavas maksāt pilnu cenu par telpām un pakalpojumiem.

Pārejas periodā, kad nebija finansējuma, inkubatorā darbojās Ideju studija.

Visu rakstu Inkubators stiprina Ideju studiju lasiet 29. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru