Karjera

Integrē seniorus darba tirgū

Elīza Grīnberga, speciāli DB, 01.10.2018

Foto: Paula Čurkste/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Norvik Banka pirms aptuveni gada sāka senioru nodarbinātības programmu, kuras ietvaros patlaban strādā jau 14 senioru konsultanti. Bankas pārstāvji novērojuši, ka lielākoties seniori visbiežāk izvēlas strādāt dažas stundas nedēļā, lai atliktu laika arī tuviniekiem, hobijiem un atpūtai, intervijā laikrakstam Dienas Bizness stāsta Norvik Bankas Stratēģisko projektu vadības nodaļas vadītāja Lidija Dzene.

Kādēļ tika izlemts nodarbinātības programmu vērst tieši uz senioriem?

Lēmumu izveidot senioru nodarbinātības programmu stimulēja divas lietas – lielais senioru īpatsvars bankas klientu vidū un vēlme veicināt senioru iekļaušanu sabiedriskajā dzīvē, arī darba tirgū. Kā liecina Centrālās Statistikas pārvaldes dati, 2016. gada sākumā 40% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija vecāki par 50 gadiem. Turklāt iedzīvotāji vecuma grupā no 50 līdz 61 gadam veido trešdaļu no visiem darbspējas vecuma cilvēkiem. Gan Latvijas, gan arī visas Eiropas sabiedrība noveco, un senioru iesaiste darba tirgū ir aktuāls jautājums valstiskā līmenī. Tāpēc uzsākām jaunu iniciatīvu senioru iesaistei aktīvā darbā Norvik Bankā. Bankai kopumā ir apmēram 100 tūkstoši klientu, no kuriem lielākā daļa jeb divas trešdaļas ir tieši seniori, tāpēc lielu uzmanību banka pievērš tam, lai uzlabotu senioriem pieejamos bankas pakalpojumus, kā arī padarītu tos saprotamākus.

Pērc avīzi elektroniski DB HUB vietnē:

https://www.dbhub.lv/raksti/laikraksts-dienas-bizness-2018gada-1oktobra-numurs

Cik patlaban senioru strādā bankā? Vai skaitu nākotnē plānots palielināt, samazināt vai atstāt esošajā līmenī?

Senioru nodarbinātības programma tika sākta 2017. gada nogalē, un šā gada janvāra vidū bankā darbu sāka četri senioru konsultanti, kas bankā strādā joprojām. Patlaban Norvik Bankā strādā 14 senioru konsultanti. Seniori visbiežāk izvēlas strādāt dažas stundas nedēļā, lai atliktu laika arī tuviniekiem, hobijiem un atpūtai. Norvik Bankas veiktā aptauja liecina, ka, saņemot darba piedā̄vājumu, kurā būtu iespējams izvēlēties sev vēlamo darba slodzi un darba grafiku, strādāt būtu gatavi 52% senioru vecumā pēc 60 gadiem. 35% respondentu norādīja, ka darītu to materiālu apsvērumu dēļ, bet 19% aptaujāto – dēļ iespējas būt citu cilvēku sabiedrībā un socializēties.

Visu rakstu Integrē seniorus darba tirgū lasiet pirmdienas, 1.oktobra laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Pievienot komentāru