Transports un loģistika

Interesi par airBaltic izrādījuši vismaz divi investori

Dienas Bizness, 18.06.2013

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Sarunas par nacionālās lidsabiedrības airBaltic pārdošanu notiek ar diviem potenciālajiem investoriem, atzina satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Intervijā LNT raidījumam 900 sekundes ministrs norādīja, ka nekādi lēmumu par lidsabiedrības pārdošanu pagaidām vēl nav pieņemti. Viņš arī pauda cerības, ka līdz gada beigām par aviokompānijas pārdošanu būs radusies lielāka skaidrība.

Satiksmes ministrs skaidroja, ka airBaltic šo gadu varētu beigt bez zaudējumiem, ja netiks piedzīvoti negaidīti satricinājumi degvielas tirgū. Nākamajos gados lidsabiedrība varētu strādāt jau ar peļņu. Spēja pierādīt, ka kompānija var darboties veiksmīgi ir viens no priekšnoteikumiem, lai sekmīgi noslēgtu sarunas ar investoriem.

Vēl aprīlī A. Matīss atzina, ka nopietnu investoru jeb tādu, kas būtu pieņēmuši lēmumu kaut vai par iespējamām investīcijām aviokompānijā airBaltic, neesot. Investīciju piesaistē traucējot airBaltic sliktie darbības rezultāti.

Pērn laikrakstā Financial Times Eiropas un Lielbritānijas izdevumos augustā tika publicēts piedāvājums potenciālajiem investoriem par airBaltic akciju iegādi. Latvijas valdība investoriem piedāvāja iegādāties aviokompāniju airBaltic līdz 50% mīnus vienu akciju.

Investīciju baņķieru sabiedrība Prudentia turpina runāt ar visiem potenciālajiem investoriem. Iepriekš ir bijušas sarunas ar Turkish Airlines. Tāpat martā bija vizīte Persijas līča valstīs, bija tikšanās ar trīs aviosabiedrībām - Qatar Airways, Ettihad un Emirates Airlines.

airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju.