Citas ziņas

Interešu konflikta bieds

Māris Ķirsons, 21.04.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Administratoriem jāsagatavo savi priekšlikumi, kā arī atzinums par Tieslietu ministrijas piedāvātajām normām likumā par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā.

Tāds bija darba grupas vadītāja, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību lietu komisijas priekšsēdētāja Sergeja Dolgopolova lēmums pēc Tieslietu ministrijas, Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas, KNAB un Saeimas Juridiskā biroja ekspertu diskusijas.

Tieslietu ministrija rosina izdarīt piecus labojumus, kas saistīti ar administratoriem piemērojamo valsts amatpersonas statusu. «Pašreizējais regulējums ir nepietiekams, lai normas varētu pilnvērtīgi darboties, tāpēc piedāvājām izdarīt izmaiņas,» skaidro Tieslietu ministrijas Nozaru politikas departamenta direktore Olga Zeile.

Administratori piekrīt, ka pašreizējais regulējums ir nepietiekams, tomēr arī ministrijas piedāvātie grozījumi ir nepilnīgi un vajadzīga speciāla nodaļa tieši maksātnespējas administratoru darbībai. Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas valdes priekšsēdētājs Olavs Cers brīdināja, ka Maksātnespējas likums un likums «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» nosaka atšķirīgu interešu konflikta regulējumu, jo citāda esot pat darījumu partneru definīcija.

Plašāk lasiet rakstā Interešu konflikta bieds otrdienas, 21. aprīļa, laikrakstā Dienas Bizness (5. lpp.)!

Komentāri

Pievienot komentāru