Investējot 195 000 eiro, Drustos uzstāda Latvijā ražotu mobilo katlu māju 

Energokompānija SIA «Ilūkstes siltums» Raunas novada Drustos, investējot 195 tūkstošus eiro, uzstādīja Latvijā ražotu mobilo katlu māju, tādējādi pilnībā automatizējot siltumenerģijas piegādi novada vajadzībām.

Zane Atlāce - Bistere, 2019. gada 15. februāris plkst. 11:39

Attīstības finanšu institūcija Altum finansēja 59% jeb 115 000 eiro no kopējā investīciju apjoma šajā energoefektivitātes uzlabošanas projektā. Finansējums šim projektam piešķirts valsts atbalsta programmas ietvaros, kas tiek finansēta no Altum «zaļo» obligāciju emisijā iegūtajiem finanšu resursiem 20 miljonu eiro apmērā un paredzēta MVU īstenotiem energoefektivitātes paaugstināšanas projektiem.

Šķeldas konteinera tipa katlu māja ir viegli pārvietojama jeb mobila, kas atvieglo tās pievienošanu esošajai novada siltumtrasei. Pilnībā automatizētā katlu māja siltumenerģiju piegādās kopumā 12 Raunas novada iestāžu vajadzībām (pamatskolai, sporta skolai, pagasta pārvaldei, bibliotēkai, tautas namam u.c.) un apkure tiks nodrošināta septiņus mēnešus – no oktobra līdz pat maijam katru apkures sezonu. Pateicoties jaunajai katlu mājai, pašvaldība varēs ietaupīt budžeta līdzekļus, kā arī samazināt siltuma cenu tā gala lietotājiem.

Jaunā, ievērojami energoefektīvā katlu māja turpmāk atvieglos pašvaldības darbu, samazinot katlu mājas uzturēšanas izmaksas, piemēram, nebūs jāiegādājas šķelda tās kurināšanai, nebūs jāveic tās tehniskā apkope un remonts. Par to turpmāk rūpēsies energokompānijas SIA «Ilūkstes siltums» pieredzējušie speciālisti, maksimāli efektivizējot energoefektivitātes pasākumus.

«Latvijā līdz šim esam uzstādījuši jau četras šāda tipa mobilās katlu mājas, no kurām trīs veiksmīgi darbojas pilnu apkures sezonu jau trīs gadus. Pilnībā automatizētas šķeldas konteinertipa katlu mājas darbību vada attālināti, ar speciālas aplikācijas palīdzību, kas vienlaicīgi arī nodrošina nepārtrauktu katlu mājas darbību un uzraudzību jeb drošības normu ievērošanu visu diennakti. Ikdienā, sekojot līdzi katlu mājas darbībai, raugāmies, lai siltumenerģijas piegāde ir kvalitatīva un droša ziemas apstākļos, un lai siltumenerģijas patērētāji saņemtu labāko pakalpojumu par konkurētspējīgāko cenu,» stāsta SIA «Ilūkstes siltums» pārstāvis Sandis Gromovs.

«Arvien vairāk gan privāto uzņēmumu, gan arī pašvaldību sāk investēt energoefektivitātes pasākumos , kas pirmkārt jau ļauj ievērojami ietaupīt naudu. Tikpat svarīga ir arī uzņēmumu un iestāžu darbības ilgtspēja un atbilstība mūsdienu pasaules domāšanai, kas, ieviešot energoefektivitātes pasākumus, liecina par uzņēmumu spēju domāt ilgtermiņā nevis dzīvot šodienai. Vienlaikus redzam lielu potenciālu arī energoservisa kompāniju attīstībai Latvijā, kas palīdzēs vēl vairāk veicināt uzņēmumu energoefektivitāti,» uzskata Altum uzņēmumu energoefektivitātes daļas vadītājs Edgars Kudurs.

«Galvenais mērķis, modernizējot siltumapgādi Drustu ciemā, bija padarīt jau esošo siltumapgādi ekonomiskāku un energoefektīvāku. No šī gada 18. janvāra darbojas jaunais apkures katls, kas pilnībā nodrošina patērētājiem nepieciešamo siltumu. Runājot līdzībās, jaunais apkures katls ir kā sirds siltumapgādes ķermenī. Un šī jaunā, drošā sirds uzrāda, ka būs nepieciešams investēt līdzekļus vēl dažās citās siltumapgādes ķermeņa daļās, lai sasniegtu ideālus rādītājus» teic Raunas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Aivars Damroze:

Raunas novada domes izsludinātajā konkursā, kurā tika aicināti pieteikties siltumenerģijas piegādātāji ar savām iekārtām, pieteicās SIA «Ilūkstes siltums» un, pateicoties Altum īstenotās programmas «Aizdevumi uzņēmumu energoefektivitātei» sniegtajam finansējumam, tika uzstādīta pilnībā automatizētā mobilā katlu māja, kas nodrošina siltumenerģijas piegādi novada iedzīvotājiem visā apkures sezonas laikā.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2012. gada 31. augusts plkst. 14:58

SIA Liepājas enerģija parakstījusi līgumu ar a/s UPB par jaunas katlumājas būvniecību...

Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Darbu sākusi latviešu uzņēmēju dibināta nekustamo īpašumu aģentu platforma «Big Bang Realty»,...

Kompāniju pārņemšanas un apvienošanās (M&A) darījumu jomā lielu aktivitāti tuvākajā laikā...

Lūšu dravā viesos aicina tos, kuri vēlas ko vairāk uzzināt par bišu...

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...

No šīs sadaļas
2019. gada 14. februāris plkst. 17:00

Conexus Baltic Grid (Conexus), Elering un Gasum Oy šodien Somijā parakstījuši līgumu...

2019. gada 14. februāris plkst. 11:31

Paplašinot klientiem sniegtos pakalpojumus un īstenojot AS «Latvenergo» stratēģijā izvirzīto...

2019. gada 14. februāris plkst. 6:38

Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātais Nacionālā enerģētikas un klimata plāna (NEKP) projekts...

2019. gada 13. februāris plkst. 16:17

Eiropas Parlamenta deputāti un ES dalībvalstu pārstāvji panākuši provizorisku vienošanos par gāzes...

2019. gada 13. februāris plkst. 6:53

Pēc centralizētās siltumapgādes uzņēmumu iegādes Valmierā un Cēsīs Adven Group neizslēdz iespēju...

2019. gada 12. februāris plkst. 13:03

Obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanas tiesiskos aspektus par 9000 eiro izvērtēs zvērinātu...

2019. gada 12. februāris plkst. 12:23

Energokompānija AS «Latvenergo» ar zīmolu «Elektrum» sāks dabasgāzes tirdzniecību Latvijas...

2019. gada 11. februāris plkst. 16:54

Aizvadītajā nedēļā visos Nord Pool biržas apgabalos vidējais cenu līmenis bija 50 EUR/MWh, liecina...

2019. gada 06. februāris plkst. 13:49

AS «Latvenergo» Nominācijas komiteja noslēgusi uzņēmuma valdes locekļa amata pretendentu izvērtējumu,...

2019. gada 05. februāris plkst. 14:48

Krievijas naftas kompānija «Rosņeftj» pērn strādāja ar 549 miljardu rubļu (7,3 miljardu...