Ražošana

Investējot 20 miljonus eiro, Lietuvā darbu sāk Linde gaisa sadales rūpnīca

Db.lv, 05.01.2021

Jaunākais izdevums

Ķēdaiņu speciālajā ekonomiskajā zonā ir pabeigta gaisa sadales rūpnīcas celtniecība, kas Baltijas tirgū nodrošinās sašķidrināto skābekli un slāpekli.

Šīs ir visvairāk lietotās rūpnieciskās gāzes. Tās izmanto pārtikas rūpniecībā, metālapstrādē, ķīmijas rūpniecībā, stikla un papīra ražošanā, ūdens attīrīšanā, zivju audzēšanā un citās jomās.

Šī ir jau otra Linde gaisa sadales rūpnīca Baltijā. Pirmā tika atvērta Valmierā 2007. gadā, kur ražo arī medicīnisko skābekli.

"Testi parādīja, ka aprīkojums pilnībā atbilst gan kvantitatīvajiem, gan kvalitatīvajiem tehniskajiem parametriem un rūpnīca ir gatava ražot līdz pat 100 tonnām slāpekļa un skābekļa dienā,” teic Lietuvas Linde rūpnīcas vadītājs Darius Kočanas.

"Palielināta ražošanas jauda ļaus mums apmierināt pieaugošo patērētāju pieprasījumu. Pandēmijas dēļ izaugsme ir nedaudz palēninājusies, taču mēs sagaidām, ka tuvākajā nākotnē pieprasījums pēc gāzes produktiem turpinās pieaugt. Jaunā rūpnīca palīdzēs paplašināt un nostiprināt esošo rūpniecisko gāzu līdera pozīciju Baltijā reģionā un ļaus izstrādāt jaunus gāzes pielietošanas projektus,” sacīja Dalius Klīvis, Baltijas biznesa attīstības vadītājs.

Jaunās rūpnīcas gaisa sadalīšanas iekārtas ir veidotas tā, lai minimāli ietekmētu vidi un ekonomiski izmantotu resursus. Tam ir īpaši efektīvs enerģijas patēriņš un iespēja vajadzības gadījumā pielāgot ražošanas slodzes. Rūpnīca darbosies, izmantojot videi draudzīgu elektrību, kas ražota no atjaunojamiem enerģijas avotiem.

Rūpnīcu būvēja Linde Engineering kopā ar partneriem no Lietuvas, nodrošinot augstu automatizācijas līmeni un atbilstību jaunākajiem drošības standartiem. Jaunās rūpnīcas būvniecībā savu ieguldījumu sniedza Baltijas inženieri, InCorpus, Agentus, Daimena, Elektrėnų Energija remontas, Axioma, Elektros automatika, SDG, TEC Consulting un daudzi citi, kas darbojas Lietuvā.

Kopumā skābekļa un slāpekļa rūpnīcā Kēdaiņu brīvajā ekonomiskajā zonā ieguldīti aptuveni 20 miljoni eiro.

Linde (agrāk AGA) Baltijā ražo un pārdod rūpnieciskās, pārtikas, speciālās un medicīniskās gāzes. Linde ir globāls pasaulē vadošs rūpniecisko gāzu un inženiertehnisko risinājumu uzņēmums, kas darbojas aptuveni 100 pasaules valstīs. Linde pārdošanas apjoms 2019. gadā bija 28 miljardi USD (25 miljardi EUR).

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zviedrijas iedzīvotājiem nevajadzētu lieki lolot cerības par globālas ceļošanas iespējām Lieldienu laikā, otrdien sacīja ārlietu ministre Anna Linde, vienlaikus valdība arī turpmāk iesaka atturēties no neobligātiem ceļojumiem ārpus Eiropas Savienības (ES) un Šengenas zonas.

"Atbilstoši mūsu vērtējumam neskaidrība globāli saglabāsies vairākus mēnešus. Tas ir vispārējais vērtējums attiecībā uz to, kāda situācija izskatīsies galamērķos," norādīja ministre.

Ieteikums nedoties ceļojumos ārpus ES būs spēkā līdz 15.aprīlim. Lieldienas šogad ir 4.aprīlī.

Ministre arī uzsvēra, ka ES 27 valstis "nekādā gadījumā nav valstis, kurās nav nekāda riska", tomēr attiecībā uz tām nav izdots ieteikums, ka turp doties nevajadzētu.

Zviedrijā, kas īstenojusi strīdīgus vērtējumus izsaukušu pandēmijas politiku, lielu daļu sabiedrības paturot atvēru, ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits sasniedzis 11 005. Kopumā apstiprināti 547 166 koronavīrusa gadījumi.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būve

VARAM sagatavojusi priekšlikumus 105 reģionālajai reformai svarīgu ceļu posmu sakārtošanai

LETA, 29.07.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vides aizsardzības un reģionālās ministrija (VARAM) sadarbībā ar Satiksmes ministriju (SM) sagatavojusi priekšlikumus 300 miljonu eiro programmai, kuras īstenošanas rezultātā tiks uzlabota novadu centru sasniedzamība, sakārtojot 105 ceļu posmus teju 900 kilometru (km) kopgarumā.

Investīciju programma tika veidota sadarbībā ar VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) un plānošanas reģioniem. Saraksta izstrādei VARAM lūdza visiem plānošanas reģioniem sadarbībā ar pašvaldībām sagatavot un iesniegt priekšlikumus ar prioritāri pārbūvējamo un atjaunojamo valsts reģionālo un vietējo autoceļu posmiem reģionā ietilpstošajās pašvaldībās.

Darba procesā vairākiem būtiskiem ceļu posmiem tika rasti risinājumi to sakārtošanai jau 2020.gadā. Līdz ar to valsts budžetam tika pieteikti tie autoceļu posmi, kam nepieciešams papildu budžets.

Plānots atbalstīt līdz pat 900 kilometriem (km) valsts reģionālo un vietējo autoceļu, kuru pārbūve un atjaunošana ir prioritāra administratīvi teritoriālās reformas īstenošanai. Šo autoceļu pārbūvei un atjaunošanai nepieciešami 300 miljoni eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru