Būvniecība un īpašums

Investēs 6,45 miljonus eiro Latgales pašvaldību kultūras pieminekļos

Monta Glumane, 27.03.2018

Daugavpils cietoksnis

Foto:visitdaugavpils.lv

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noslēgta vienošanās par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansēta projekta «Rīteiropas vērtības» īstenošanu. Projekta ietvaros paredzēts stiprināt un ar jaunu saturu piepildīt reģionam būtiskus un tūristu iemīļotus kultūras pieminekļus sešās Latgales pašvaldībās, liecina Kultūras ministrijas mājaslapā pieejamā informācija.

Kopējās projekta izmaksas sastāda 6 454 280 eiro un tā laikā paredzēts atjaunot un attīstīt sešus valsts nozīmes kultūras pieminekļus, kuri atrodas populārākajā Latgales tūrisma maršruta lokā. Tādējādi, saglabājot autentiskumu un veidojot jaunus pakalpojumus katrā atsevišķajā objektā, projekta īstenotāji paredzējuši stiprināt Latgales kā tūrisma galamērķa pievilcību.

Daugavpils cietoksnī paredzēts atjaunot Inženierarsenālu – vienu no šobrīd vēl tukšajām cietokšņa ēkām – un izveidot tajā Daugavpils tehnikas un industriālā dizaina muzeju.

Aglonas bazilikas tornī paredzēts izveidot apskates vietu, paverot apmeklētājiem skatu uz Ciriša ezera ainavu. Savukārt bazilikas telpās tiks mainītas nekvalitatīvās logu konstrukcijas, kas pašlaik nenodrošina atbilstošu iekšējo klimatu un bojā bazilikas sienu krāsojumus.

Restaurācijas darbi paredzēti arī Slutišķu vecticībnieku sādžā Daugavas lokos, saglabājot novadam tipisko arhitektūras pieminekli – vecticībnieku sētas celšanas tradīcijas, kam raksturīgi akmens pamati un kaķētu apaļbaļķu guļbūves baļķu apstrāde.

Krāslavas pils Amatu mājā pēc restaurācijas darbiem tiks izveidota ekspozīcija «Pi vīna golda», kā arī ierīkota gleznotāja Valentīna Zlidņa piemiņas istaba. Ludzas pilsdrupās, kas saglabājušās no 14. gs. celtā Livonijas ordeņa atzara cietokšņa, paredzēts veikt konservācijas darbus, lai saglabātu pilsdrupu tēlu un apjomu un pavērtu plašākas iespējas to izmantošanai.

Savukārt, turpinot Preiļu muižas kompleksa aizsardzības pasākumus, muižas ēkai tiks izgatavoti logi.

Komentāri

Pievienot komentāru