Investēt var grādīgajos dzērienos 

Viskijs ar laiku kļūst tikai labāks un dārgāks – to pamanījuši arī investori

Jānis Šķupelis, 26.4.2017

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Investīciju pasaule neaprobežojas tikai ar vērtspapīriem, un dažkārt naudu var virzīt arī mazāk tradicionālu ieguldījumu virzienā. Piemēram, Apvienotajā Karalistē bāzētās viskija biržās ir iespējams iegādāties šo grādīgo dzērienu mucās, kuras tiek uzglabātas speciālas noliktavās, pirms tas ir sasniedzis savu brieduma stadiju. Rezultātā tiek izdarīta likme uz to, ka šī skotu viskija vērtība, laikam ejot, tikai pieaugs.

Būtībā doma ir līdzīga tam, kā tas ir ar investīcijām vīnā, kad tiek pirktas ļoti kvalitatīva vīna pudeles, kuras tad attiecīgi tiek glabātas ar domu, ka to cena palielināsies, un galu galā tās tiks pārdotas par augstāku cenu.

Dažkārt tiek norādīts, ka šādas alternatīvas investīcijas pasargās uzkrājumus, ja finanšu tirgi nonāk kādas jaunas aizas priekšā. Tāpat tiek cerēts, ka šādi ieguldījumi varētu pasargāt pret inflāciju. Investīcijām viskijā par labu salīdzinājumā ar vīnu spēlē arī tas, ka to glabāt ir vienkāršāk nekā vīnu – šī dzēriena kvalitāti daudz mazāk ietekmē temperatūra vai gaisma.

Visu rakstu Investēt var grādīgajos dzērienos lasiet 26. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.