Nekustamais īpašums

Īres dzīvokļu centrā piedāvājums samazinājies

, 10.04.2008

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Martā vērojama īres dzīvokļu centrā piedāvājuma būtiska samazināšanās. Pieprasījums ievērojami pārsniedz piedāvājumu, liecina nekustamā īpašuma kompānijas Ober-Haus tirgus apskats.

Šajā mēnesī īpašu aktivitāti izrādījuši Rīgas rajona (Salaspils, Saulkrasti, Ķekava u.c.) savrupmāju īpašnieki, piedāvājot gan objektus jau gatavus dzīvošanai, gan objektus, kuri vēl prasa ieguldījumus un kuri piemērojami īrnieku vai nomātāju vajadzībām.

Aizvien pieprasītāki ir 3 istabu dzīvokļi aktīvajā un klusajā centrā līdz 1200 EUR/ mēnesī, šo pieprasījumu sastāda ārvalstu pilsoņi. Īrnieku prasības ir salīdzinoši augstākas nekā vietējiem iedzīvotājiem (regulāra dzīvokļa uzkopšana, pilnībā aprīkots dzīvoklis ar visām sadzīvei nepieciešamām lietām u.c.). Ļoti svarīga ir droša atrašanās vieta un noteicošs faktors ir attālums līdz darba vietai.

Pieprasīti ir dzīvokļi dažādos Rīgas mikrorajonos, kur pieprasītākie ir vienistabas un divistabu dzīvokļi cenās 200 – 300 LVL mēnesī, neskaitot komunālos maksājumus. Cilvēki, kuri šobrīd nevar atļauties iegādāties dzīvoklī, izvēlās šādu variantu.

Mājokļu īres cenas ietekmējošs faktors ir atrašanās vieta. Rīgas centrā vidējās izmaksas ir -10 - 12 EUR/m2, Rīgas mikrorajonos- 9 -12 EUR/m2. Ja dzīvokļa atrašanās vieta ir tālāk no Rīgas centra, tad cena ir mazāka. Ārpus Rīgas mājokļu piedāvājums un pieprasījums ir samērā neliels. Salīdzinot februāri ar martu, būtiskas izmaiņas nav novērojamas, jo īres dzīvokļu piedāvājums ir bijis niecīgs.

Īres maksas noteikšanā jāņem vērā vairāki faktori, no kuriem būtiskākie ir:

- mājokļa atrašanās vieta,

- kāpņu telpas stāvoklis,

- sabiedriskā transporta plūsma,

- autostāvvieta,

- telpu novietojums- vai logi ir vērsti uz pagalmu, vai uz trokšņainas ielas pusi.

Interesants ir novērojums, ja dzīvoklis atrodas augstāk par 3. stāvu, tad ārvalstu pilsoņi neizrāda interesi, taču ja mājā atrodas lifts, tad pieprasīts nav 1. un 2. stāvs.

Dzīvokļu īres maksa (EUR/m2)

Dzīvoklis Centrs Vecrīga Mikrorajoni

2-istabu 12 15 10

3-istabu 12 14 12

4-istabu 12 13 10

5-istabu (un vairāk) 12 17 12

Komentāri

Pievienot komentāru