Bankas

Irīna Pīgozne: Biju klāt visu Swedbank svarīgo lēmumu pieņemšanā

Kristīne Stepiņa, 29.07.2016

Jaunākais izdevums

Domāju, ka esmu atstājusi pamatīgu nospiedumu uz daudziem stratēģiskiem lēmumiem, kurus ir pieņēmusi Swedbank, tā DB atzīst Irīna Pīgozne, kura pēc 22 gadu darbības finanšu jomā to pamet, lai nodotos sabiedriski nozīmīgiem projektiem un atvēlētu vairāk laika saviem vaļaspriekiem

Fragments no intervijas:

Vai, kāpjot pa karjeras kāpnēm, bijāt sasniegusi pašu augstāko virsotni? Vai jums nekad negribējās kļūt par bankas prezidenti?

Nav tāda kareivja, kas nesapņo kļūt par ģenerāli! (Smejas.) Kas nu kuram ir tas svarīgākais – vai amats, vai piepildījums –, ko var gūt no darba procesa. Jautājums ir par to, kur apstāties – vai nu būt par bankas prezidentu, vai vadīt Baltijas valstu bankas, vai visu lielo Swedbank grupu. Ir tik daudz horizontu, kurus pati sev varu noteikt. Kad aprunājos ar sevi, es, pirmkārt, konstatēju, ko es vēlos un ko nevēlos, bet, otrkārt, ko daru un ko nedaru. Mēs bankā strādājam ļoti saliedēti, biju klāt visu svarīgo lēmumu pieņemšanā. Domāju, ka esmu atstājusi pamatīgu nospiedumu uz daudziem stratēģiskiem lēmumiem, kurus banka ir pieņēmusi. Vadītāji, ar kuriem esmu strādājusi, ir bijuši ļoti spēcīgi – kā Latvijā, tā grupā. Sadarbību ar viņiem varētu salīdzināt ar tango dejošanu, jo šai dejai ir nepieciešama laba partnerība. Daudzi man ir jautājuši, kā es tik ilgi varēju nostrādāt vienā uzņēmumā. Taču tie bija ļoti dažādi uzņēmumi gan pēc sava rakstura, gan sūtības. Es sāku 1993. gadā Latvijas–Vācijas bankā. Tā bija maza, ekskluzīva, izteikti kooperatīva banka un pirmā banka ar rietumu komerckapitālu, kurai bija elektronisko norēķinu platforma. Galvenie uzsvari bija likti uz cilvēku un tehnoloģiju attīstību. Tieši šie faktori ir noteicošie arī šobrīd.

Vai jūs atceraties, kad pēdējo reizi bijāt absolūti laimīga?

Vakar. (Smaida.) Nē, patiesībā šorīt no rīta, kad es atvēru acis un ieraudzīju saulīti. Tad man gribējās celties, iet un darīt. Šobrīd, piemēram, notiek gatavošanās mana vecākā bērna kāzām. Tas dara mani laimīgu, gribas šo laiku izgaršot, nepalaist garām nevienu pašu momentu un smelties vēl nebijušas sajūtas. Es parasti aizraujos ar lietām, cenšos būt tajās dziļi iekšā, iespēju robežās saglabājot līdzsvaru starp darbu un personīgo dzīvi. Nevaru būt ideāla visiem, pat necenšos tāda būt, jo tas nav iespējams. Es cenšos ieklausīties sevī un sekot savai pārliecībai, neņemot vērā to, ko citi par to teiks.

Visu interviju Laiks rozā makšķerei lasiet 29. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc 22 gadu darba, veidojot un attīstot dažādas bankas produktus un jomas, ar šā gada jūniju darbu AS Swedbank valdes priekšsēdētāja padomnieces amatā noslēgs Irīna Pīgozne, kura turpmāk pievērsīsies sabiedriski nozīmīgu projektu atbalstīšanai un nevalstisko organizāciju konsultēšanai, informē bankas pārstāvji.

I.Pīgozne turpinās aktīvi atbalstīt sabiedriski nozīmīgus projektus, konsultējot nevalstiskās organizācijas.

Šobrīd I.Pīgozne darbojas Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalsta biedrības valdē, biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija Līderu kustībā, atbalsta Ziedot.lv, Bērnu slimnīcas fonda un citas ar investīcijām sabiedrībā saistītas aktivitātes.

Irīna Pīgozne atzīst: «22 gadi vienā organizācijā ir ilgs laiks, un es esmu patiesi gandarīta par iespēju strādāt uzņēmumā, kurš spējis no pavisam neliela bankas – 54.vietā tirgū – izaugt par tirgus līderi. Toreiz, kad sākām, mēs bijām spēcīgu un ambiciozu jaunu censoņu komanda. Mūsu mērķis bija atstāt pamanāmu nospiedumu valsts ekonomikā un bija skaidrs: ir jāveido moderna, klientiem tuva un noderīga banka. Mūsu pārliecība bija, ka jāinvestē tehnoloģijās un cilvēkos - patiesībā tie ir divi stūrakmeņi, kas bijuši nemainīgi visos laikos. Uzskatu, ka tieši šai mērķu skaidrībai un komandas vienotībai bija - un joprojām ir - izšķiroša nozīme. Taču šobrīd es esmu nolēmusi nodot stafeti zinošu jaunu vadītāju rokās, lai izmēģinātu jaunus izaicinājumus un arī atrastu sevi no jauna.»

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

20. septembrī Eiropas Centrālā banka (ECB) sadarbībā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) ir izsniegusi atļauju būtiskas līdzdalības iegūšanai Bank M2M Europe AS akcionāru grupai, kurā ietilpst Signet Global Investors Limited, SIA Hansalink un SIA Fin.lv, liecina bankas paziņojums.

Pēc līguma parakstīšanas šā gada maijā visas līdzšinējam bankas vairākuma akcionāram Andrejam Vdovinam un viņa ģimenei piederošās akcijas ir pārdotas. Darījuma rezultātā Signet Global Investors Limited ieguva 25%, SIA Hansalink – 22,30%, SIA Fin.lv – 8,79% bankas akciju.

Signet grupa ir starptautiski atzīts finanšu līdzekļu pārvaldnieks, kas vairāk nekā 20 gadus vairo respektablu institucionālo un privāto investoru kapitālu. Londonā bāzētā fondu ieguldījumu pārvaldes sabiedrība Signet Capital Management Limited ir pakļauta Lielbritānijas regulatoram FCA (Financial Conduct Authority). Grupas dibinātāji ir ASV pilsonis Serge Umansky (Seržs Umanski) un Šveices pilsonis Robert Marquardt (Roberts Markvarts).

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Nodibina biznesa sieviešu klubu SheXo ar mērķi palielināt sieviešu īpatsvaru uzņēmumu vadībā.

Pēc Deloitte iniciatīvas Latvijā nodibina biznesa sieviešu klubu SheXo ar mērķi palielināt sieviešu īpatsvaru uzņēmumu vadībā.

Deloitte SheXo klubs pasaulē darbojas jau kopš 2011. gada un šobrīd apvieno 10 Centrāleiropas valstu sievietes, kas strādā vadošās pozīcijās gan privātajā, gan publiskajā sektorā. Arī Latvijā šim klubam šobrīd jau pievienojušās vairāk nekā 40 zinošas, mērķtiecīgas un spēcīgas sievietes- līderes, lai dalītos gan ar savu pieredzi, gan iedvesmotos un mudinātu arī citas sievietes jauniem panākumiem, uzdrošinoties sasniegt visambiciozākos karjeras mērķus.

«Mūsu mērķis ir veicināt sieviešu īpatsvaru uzņēmumā, darbojoties mentoringa lomā un palīdzot ar idejām, lai arvien vairāk sieviešu varētu sasniegt valdes pozīciju. Lietuvā SheXo klubā mums jau ir 60 biedri, no tiem divi ir vīrieši, kas vēlas labāk izprast, kādā veidā radīt līdzsvaru savu uzņēmumu valdē. Līdz ar to nav tā, ka šajā klubā mēs neielaižam vīriešus- mēs veltām uzmanību jebkam, kas palīdz sievietēm attīstīt karjeru,» SheXo kluba Latvijā atklāšanā sacīja Deloitte Latvia partnere Kristīne Jarve. Viņa piebilda, ka šajā klubā ir ieinteresēta gan pragmātisku, gan emocionālu apsvērumu dēļ. «Pētījumi apliecina, ka uzņēmumi, kuru valdē ir vismaz 30% sieviešu, ir inovatīvāki, ar labāku reputāciju un mazāku kadru mainību. Savukārt personīgi kā divu meitu mammai man ir svarīgi, lai tad, kad viņas veidos savu karjeru, viņām vairs nav jāsaskaras ar stereotipiem par sieviešu un vīriešu profesijām un to, ko sieviete var vai nevar darīt un sasniegt,» piebilda K. Jarve.

Komentāri

Pievienot komentāru