It kā mazināts OIK atbalsts maksās vairāk 

Piedāvātais elektrības obligātā iepirkuma komponentes (OIK) samazinājums a/s Latvenergo pašlaik ir tikai uz papīra, faktiski uzņēmums caur OIK var saņemt pat lielāku atbalstu nekā līdz šim.

Līva Melbārzde, 17.7.2013

Foto: LETA

To DB apstiprina arī bijušais Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra vietnieks Gatis Ābele. «Praksē EM jaunajai formulai ietekmes uz OIK nebūs, taču tiks radīts iespaids, ka ir padarīts kaut kas iespaidīgs. Pie līdzšinējās formulas 2012. gadā Latvenergo saņēma 56 miljonus latus virs elektrības tirgus cenas. Ja teorētiski būtu pastāvējusi jaunā formula ar jaudas maksājumu, tie būtu bijuši 58 miljoni latu, tātad vēl par diviem miljoniem vairāk,» atzīst G. Ābele, kurš nesen pametis darbu EM un tagad darbojas kā neatkarīgs enerģētikas eksperts. EM Sabiedrisko attiecību nodaļa gan uzsver, ka pēc jaunās formulas 20 milj. Ls ietaupījums patērētāju rēķinos būs pēc TEC-2 otrās kārtas nodošanas ekspluatācijā, orientējoši pilnā apjomā 2015. gada pavasarī.

DB jau 12.07.2013., atsaucoties uz EM valsts sekretāru Juri Pūci, rakstīja, ka EM OIK samazināšanas ietvaros ir izstrādājusi grozījumus, kas paredz arī līdz šim lielākā caur OIK maksātā atbalsta saņēmējam a/s Latvenergo samazināt ieņēmumus, izmainot līdzšinējo atbalsta saņemšanas formulu. «Lai ierobežotu izmaksu kāpumu un samazinātu elektrības cenu pieauguma riskus patērētājiem, atbalsts lielajām koģenerācijas stacijām, tostarp a/s Latvenergo TEC tiks samazināts un tādējādi jau no 2014. gada izdosies ietaupīt vismaz 20 miljonus latu gadā,» 12. jūlijā savu komentāru par būtiskajām OIK izmaiņām sniedza arī ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts. Minētie OIK samazināšanas pasākumi valdībā varētu tikt skatīti jau pēc nedēļas.

«Līdz šim visvairāk debatētā atbalsta mehānisma maiņa paredz, ka turpmāk vairs netiks atbalstīta dārgas dabasgāzes izmantošana elektrības ražošanā apstākļos, kad tirgū pieejama lēta elektroenerģija: tiek samazināta atbalsta intensitāte, tādēļ elektroenerģijas ieguvē mazāk izmantosim dārgo gāzi,» tā OIK atbalsta samazināšanu DB 12.07.2013. a/s Latvenergo komentēja šī uzņēmuma komunikāciju direktors Andris Siksnis, uzsverot, ka TEC ir un paliek elektrības cenas regulators un drošības ķīla.

 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas Bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Tevi varētu interesēt

Latvenergo stacijām samazinās jaudas komponenti, izmetot tās mainīgo daļu; Latvijas energoflagmanim...

AS Latvijas Gāze un AS Latvenergo Kurzemes apgabaltiesā iesniegušas prasības pret AS...

Pērn, salīdzinot ar 2011. gadu, elektroenerģijas tirgotāja SIA Enefit palielinājusi apgrozījumu...

Iespējams, mājsaimniecību pasargāšana no elektroenerģijas cenu kāpuma bija saistīta ar...

Palielinot elektroenerģijas tarifus, Latvija jau nākamgad varētu neiekļauties Māstrihtas kritērijos....

Nepalaid garām

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...