Pārtika

Itālijā izpērk visu Rabarberu Dzirkstvīnu

Lelde Petrāne, 30.10.2014

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ģimenes vīna darītavas ABAVAS pārstāvji nupat atgriezušies no lielākā Slow Food pasākuma Eiropā - Salone del Gusto, kas Turīnā reizi 2 gados notiek vienlaikus ar konferenci Terra Madre un vienkopus pulcē mazos tradicionālo produktu ražotājus no visas pasaules.

«No mūsu produktiem vislielākie panākumi bija Rabarberu Dzirkstvīnam, kuru novērtēja gan nozares speciālisti, gan apmeklētāji, izpērkot visu līdzpaņemto,» stāsta vīndaris Mārtiņš Barkāns.

Salone del Gusto jeb Pasaules Garšas salonu organizē starptautiska bezpeļņas organizācija Slow Food, kas radās kā protests pret ātrās ēdināšanas restorāniem jeb fast food, un visā pasaulē apvieno tradicionālo produktu ražotājus, lai saglabātu reģionālo uzturu un atbalstītu vietējās ekosistēmas augu un dzīvnieku audzēšanu.

«Dalība šajā milzīgajā pārtikas un vīna tirgū, pirmkārt, ļāva saprast, kā izskatāmies uz kopējā nozares fona, un skaidrāk saprast, kāds ceļš ejams uzņēmuma attīstībā,» stāstīja M. Barkāns.

«Rabarberi ir visiem labi zināmi, taču, nogaršojot mūsu produktu, reti kurš ticēja, ka tas tapis tikai un vienīgi no mūsu pašu audzētiem rabarberiem,» skaidro M.Barkāns, norādot, ka izkristalizējušies arī vairāki potenciālie eksporta tirgi, kuros piedāvāt savu produkciju.

Pasaules Garšas salons vienkopus pulcējis arī kuplu sidra darītāju pulku. «Varējām salīdzināt ABAVAS sidru ar konkurentiem no Austrālijas, Amerikas, Anglijas, Francijas, Vācijas un citām valstīm – vietām, kur sidra darīšanai ir krietni senākas tradīcijas kā Latvijā,» sacīja M. Barkāns.

Šogad Latviju Salone del Gusto gadatirgū Slow Food Riga organizētajā Latvijas stendā līdzās vīna darītavai ABAVAS pārstāvēja arī uzņēmums Svētes Maize, kas piedāvāja bioloģisko maizi un cepumus, A.Renzes zemnieku saimniecība Birznieki ar kazas sieru, Rafa Kaņepes, kas gatavo kaņepju sviestu, eļļu un pesto, kā arī sukāžu, sīrupu un sulu ražotāji Nature Gift.

Vīna darītava ABAVAS ir Mārtiņa un Lienes Barkānu ģimenes izveidots un attīstīts uzņēmums, kas nodarbojas ar dzērienu ražošanu no Latvijā audzētiem augļiem un ogām.

Nākamsezon ABAVAS savu produktu plauktos liks arī vīnogu vīnus.