Izdevēja komentārs: Dienas Bizness ir par sadarbību ar ASV un to prezidentu Donaldu Trampu 

Pēdējo mēnešu laikā pret Dienas Biznesu vērsta masīva kampaņa ar mērķi pasludināt mūs par Kremļa ruporu, Putina aģentiem, Krievijas troļļiem, meža rūķīšiem un ko tik vēl ne.

Jānis Maršāns - DB valdes loceklis un līdzīpašnieks, 29.8.2018

Foto: no DB arhīva

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola sūdzas ārvalstu medijiem un paziņo, ka mēs aizstāvam austrumu «netīrās naudas» turētājus un nepatiesi apmelojot naudas «atmazgātāju» apkarotājus. Diemžēl dzīvojam laikā, kad jebkura pret varu vērsta kritika tiek automātiski ievietota kategorijā - krievi nāk! Tās aizsegā tad var mierīgi turpināt zagt un organizēt pret tautu vērstas darbības.

Ar šo vēlamies pateikt, ka Dienas Bizness stingri turas pie koncepcijas, ka mūsu galvenais stratēģiskais partneris ir un paliek Amerikas Savienotās Valstis un to prezidents Donalds Tramps. Pasaule ir mainījusies, un šis ir mūsu drošības jautājums, šeit nevar būt viedokļi - patīk vai nepatīk.

Bet, protams, sakot partneris, mēs saprotam līdzvērtīgus sadarbības partnerus, nevis norādījumu devējus un norādījumu aklus izpildītājus. Mēs esam pilntiesīga Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts, un mums ir tādas pašas tiesības kā citām šo alianšu valstīm ietekmēt Eiropas un pārējās pasaules likteņus. Savukārt Donalds Tramps ir demokrātiski ievēlēts ASV prezidents, un to ir izdarījuši tie ASV pilsoņi, kuri piedalījušies vēlēšanās.

Lai arī Donalds Tramps var daudziem nepatikt, nevar noliegt to, ka viņš stingri turas pie saviem priekšvēlēšanu solījumiem un tos arī pilda. Tāpat arī izskatās, ka ASV ekonomika attīstās ļoti labi, un, ja nenotiks kaut kas ārkārtējs, Donalds Tramps, visticamāk, tiks savā amatā pārvēlēts uz vēl vienu termiņu. Nedomāju, ka mums ir morālas tiesības kritizēt ASV pilsoņu izvēli un vīzdegunīgi pamācīt viņus par vienu vai otru variantu. Mums ir jābūt spējīgiem sadarboties ar jebkuru personu, kas ieņem šo amatu.

Manuprāt, tas ir aktuāli arī mūsu tuvojošos vēlēšanu kontekstā. Vairs nav padomju okupācijas laiki, un katram ir brīvas tiesības vēlēšanās piedalīties vai ne, bet es uzskatu, ka, nepiedaloties vēlēšanās, nebūtu pareizi kritizēt to iznākumu. Līdz ar to būtu labi saprast, ka, nenododot savu balsi par kādu no politiskajiem spēkiem, jūs to atdodat citiem.

Tevi varētu interesēt

Savu pretinieku psiholoģiska ietekmēšana un pazemošana ir iecienīta metode Sorosa organizāciju...

Nesen DB rakstīja par riska kapitāla jomas lēnāko attīstību Latvijā un attiecīgi...

Nule kā Latvijas Televīzijas ziņu raidījums Panorāma vēstīja, ka Tautas panorāmas ietvaros,...

Katras tautas tiesības ir rūpēties pirmkārt par savām interesēm – savā pirmajā...

Dzīvokļu īres tirgū pieprasījums daudzkārt pārsniedz piedāvājumu, un tā bums pašlaik sasniedzis...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...