Izdevēja komentārs: DP vai mafija? Uzbrukums Dienas Biznesam 

Pagājušās piektdienas rīts sākās ar nepatīkamu pārsteigumu. Pēc 7 no rīta konstatēju, ka no manas mājas pagalma, uzlaužot vārtus, nozagta manā valdījumā esošā automašīna. Teiksiet, kam negadās, ne tu pirmais, ne pēdējais. Pārdomas rada fons. 10 minūtes pēc zvana policijai un zādzības pieteikšanas, saņēmu atbildes zvanu no policijas, ka mana mašīna ir atrasta.

Jānis Maršāns - DB valdes loceklis un līdzīpašnieks, 04.7.2018
1/2

No personīgā arhīva

Kā izrādījās vēlāk, atrasta nepilnu kilometru no manām mājām, atklātā vietā, uz piebraucamā ceļa starp dzīvojamām mājām. Durvis vaļā, logi vaļā, nozagta treniņu soma ar sporta kurpēm un diviem mācību nažiem un darba soma ar dokumentiem. Vairākas citas vērtīgas lietas, kā arī 4,50 eiro, kas bija uz paneļa, nav paņemti. Ļoti mīļi, paldies.

Pats interesantākais sākās, apskatot novērošanas kameru ierakstus. Tur redzams, ka plkst. 4.43 no rīta pie manas mājas piebrauc jauns BMW automobilis, no tā izkāpj vairāki cilvēki maskās ar rācijām rokās, un darbs var sākties. Četru minūšu laikā vārti ir uzlauzti («Fui!» vārtu ražotājam HORMAN) un mans auto ir prom. Neesmu speciālists autozagšanas jomā, bet nedomāju, ka šāda veida specoperācija, lai nozagtu auto, ko kā «melnu», bez dokumentiem varētu pārdot par ne vairāk kā 8000 EUR, ir plaši izplatīts gadījums.

Jau pāris mēnešu Dienas Bizness raksta par dažādām skaļām tēmām. Mēs bijām tie, kas uzsāka plašu maksātnespējas administratoru mafijas atmaskošanas rakstu sēriju, rakstījām par politiķu iespējamo ieinteresētību ABLV bankas izlaupīšanā, atklājām dažādas finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas iespējamās mahinācijas, runājām par politiķu, drošībnieku un noziedznieku sadarbību utt. Tēmu bija un būs daudz. Var saprast, ka atbildīgās personas ir sajutušas deguma smaku un saprot, ka sabiedrības spiediena ietekmē tās var zaudēt savus amatus vai ietekmi.

Šīs personas, visticamāk, ir arī sapratušas to, ka Dienas Bizness neapstāsies un turpinās cilāt šīs smagās tēmas. Nav tā, kā iedomājies Latvijas valdības vadītājs, kurš uzskata, ka uzsākta nomelnošanas kampaņa pret vienu ministri. Latvian Oxford Living Dictionaries vārdam «kampaņa» definīcija latviešu valodā skan sekojoši: «Noteiktā laikposmā veikta organizēta darbība ar sabiedriski politisku mērķi.» Mums nav noteikts laikposms un, kā jau minēju, mēs neapstāsimies.

Protams, daudziem tas nepatīk. Jau pēc pirmajiem kritiskajiem rakstiem LR Ministru prezidenta biroja augsta ranga darbinieks sāka apzvanīt savus bijušos kolēģus – Dienas Biznesa žurnālistus – ar tekstiem, ka tā rakstīt nevajagot, tā maksātnespējas administratori drīz vien mūs iesūdzēšot tiesā. Drīz arī pats Ministru prezidents kratīja ar pirkstu un aicināja Latvijas valsts drošības struktūras pārbaudīt, vai šeit nenotiek kāda melnā kampaņošana.

Dienas Biznesa žurnālists kuluārsarunās saņēmis draudus no dažādiem rakstu figurantiem. Kādam droši vien nāk smiekli, mums ne. Tiesā mūs neviens nav iesūdzējis, acīmredzot, pienācis laiks, kad pret mums sāk darboties ar citādām metodēm.

Tevi varētu interesēt

Muļķība, nekompetence un populisms – tā daudzu ekspertu ieskatā vērtējama labklājības ministra...

Jēzu nodeva un piesita krustā savējie, un daudzi pēc tam jau drīz...

«Piecas dienas pēc manas pret Rasnaču vērstās runas es tiku arestēts. Nevis...

Nekad nebūtu domājis, ka aizstāvēšu, manā skatījumā, pļāpu, populistu un samākslotu aktieri...

Latvieši pelna ar to, ka iznīcina paši sevi. Maksātnespējas administrācija – latviešu...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...