Darba vide

Izglītos četrās nozarēs strādājošos

Krisīne Stepiņa, 11.10.2017

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nākamajā gadā sāksies vērienīgs apmācību projekts; sešos gados plānots izglītot 36,3 tūkstošus nodarbināto, trešdien ziņo laikraksts Dienas Bizness.

Pirmajā apmācību kārtā apgūt jaunas prasmes vai pārkvalificēties varēs būvniecībā, kokrūpniecībā, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā, informācijas un komunikācijas tehnoloģijās (IKT), kā arī metālapstrādē un mašīnbūvē strādājošie, jo šajās nozarēs kvalificēta darbaspēka trūkums šobrīd ir aktuālākais. Būs pieejamas 770 dažādas izglītības programmas. Pieteikšanās 55 izglītības iestādēs notiks līdz 6. novembrim, mācības plānots sākt 2018. gada janvārī. Kopējais Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) īstenotā projekta Nodarbināto personu profesionālā pilnveide attiecināmais finansējums ir 25,4 milj. eiro, Eiropas Sociālā fonda finansējums ir 21,65 milj. eiro, bet valsts budžeta līdzfinansējums ir 3,8 milj. eiro.

Ar šo projektu valsts pirmo reizi pievēršas nodarbināto pieaugušo izglītības nodrošināšanai, kas līdz šim bija pieejama tikai bezdarbniekiem, saka VIAA direktore Dita Traidās. Viņa pauž cerību, ka valsts, darba devēju un pašvaldību sadarbība mācību piedāvājuma nodrošināšanā radīs pamatu ilgtspējīgas pieaugušo izglītības pārvaldības sistēmas izveidē, kas varētu turpināt pastāvēt arī pēc Eiropas Savienības fondu atbalsta beigām.

Mācību programmas ir tapušas sadarbībā ar nozares darba devējiem, kas apvienojušies Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) Nozaru ekspertu padomēs. Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas prognozēm, iedzīvotāju skaits darbspējas vecumā līdz 2022. gadam saruks par vairāk nekā 60 tūkst., radot vairāk nekā 25 tūkst. vidējās kvalifikācijas speciālistu iztrūkumu darba tirgū.

Visu rakstu Izglītos četrās nozarēs strādājošos lasiet 11. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru