Transports un loģistika

Izsludināts iepirkums nākamajiem diviem Rail Baltica posmiem Latvijā

Zane Atlāce - Bistere, 08.07.2019

Avots: edzl.lv

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Rail Baltica kopuzņēmums RB Rail AS izsludina būvprojektēšanas un autoruzraudzības pakalpojumu iepirkumu diviem Rail Baltica pamattrases posmiem Latvijā.

Iepirkuma pirmais posms no Vangažiem līdz Latvijas-Igaunijas valsts robežai ir 94 km garš. Saskaņā ar sākotnējo detalizēto tehnisko izpēti šajā posmā iecerēti vairāki infrastruktūras objekti: 36 ceļa pārvadi, 13 tilti, 3 dzelzceļa pārvadi, 3 dzīvnieku pārejas, 119 caurtekas, Salacgrīvas, Skultes un Ādažu reģionālo staciju konceptuāls projekts.

Otrais posms no Misas līdz Latvijas - Lietuvas valsts robežai ir 45 km garš. Saskaņā ar sākotnējo detalizēto tehnisko izpēti šajā posmā iecerēti vairāki infrastruktūras objekti: 16 ceļu pārvadi, 4 tilti, 4 dzelzceļa pārvadi, 1 dzīvnieku pāreja, 54 caurtekas,Bauskas un Iecavas reģionālo staciju konceptuāls projekts.

Iepirkums ir kopīgi izsludināts abiem posmiem, bet līgums tiks slēgts par katru posmu atsevišķi un paredzēs būvprojekta izstrādi dzelzceļa trases zemes klātnes, sliežu ceļa un saistīto inženierbūvju izbūvei 24 mēnešu laikā, kā arī autoruzraudzības pakalpojumu sniegšanu 60 mēnešu garumā būvniecības darbu laikā.

«Izsludinot kārtējo pamattrases būvprojektēšanas iepirkumu, Rail Baltica projekts neatlaidīgi tuvojas būvniecības darbu uzsākšanai. Šobrīd visi galvenie Rail Baltica elementi Latvijā - divi pamattrases posmi Rīgā; Rail Baltica pieturas Centrālajā stacijā un Starptautiskajā lidostā «Rīga» – ir sasnieguši projektēšanas stadiju,» saka RB Rail AS izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs Timo Rīhimeki (Timo Riihimäki). «Līdz šim Rail Baltica projektēšanas iepirkumos sekmīgi piedalās starptautiski projektēšanas uzņēmumi no Beļģijas, Francijas, Vācijas, Itālijas, Spānijas un Baltijas valstīm. Aicinu ārvalstu un vietējos projektētājus turpināt pieteikties arī šajā iepirkumā un līdzdarboties vienā no Eiropas nozīmīgākajiem dzelzceļa projektiem.» Iepirkuma norise paredzēta divās kārtās, kas ietvers pretendentu kvalifikāciju un sarunu posmus.

Pirmās kārtas laikā potenciālie dalībnieki tiek lūgti iesniegt pieteikumus, lai pārbaudītu viņu kvalifikāciju. Pilnīga tehniskā informācija tiks izsniegta dalībniekiem, kas būs kvalificējušies iepirkuma otrajai kārtai. Tam sekos sākotnējo piedāvājumu iesniegšana, iespējams pārrunu posms un galīgo piedāvājumu iesniegšana. Pirmās kārtas pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2019. gada 5. augusts.

RB Rail AS ir daudznacionāls Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kas tika izveidots, lai īstenotu Rail Baltica projektu – pirmo šādā mēroga infrastruktūras projektu Baltijā. RB Rail AS ir centrālais Rail Baltica projekta koordinators. Tā galvenie uzdevumi ir dzelzceļa projekta izstrāde, būvniecība un mārketinga aktivitāšu realizācija. Projekts paredz izbūvēt ātrvilciena dzelzceļa līnijas infrastruktūru no Tallinas līdz Lietuvas/Polijas robežai.