Ražošana

Izsludināts iepirkums par tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa pārbūvi Liepājā

Žanete Hāka, 06.01.2017

Jaunākais izdevums

SIA Liepājas tramvajs izsludinājis konkursu tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa pārbūvei Liepājā, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Par uzvarētāju noteikts saimnieciski visizdevīgākais piedāvājums, kas izvērtēts saskaņā ar kritērijiem, kas noteikti iepirkuma procedūras dokumentos, uzaicinājumā iesniegt piedāvājumus, vai uzsākt sarunas.

Piedāvājumus iespējams iesniegt līdz 20.februārim. Paredzamā līgumcena iepirkumā nav norādīta.

Komentāri

Pievienot komentāru
Transports un loģistika

Tramvaju vagonu izgatavošanai Liepājā pieteikušies trīs uzņēmumi

Zane Atlāce - Bistere, 21.03.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jaunos tramvaja vagonus Liepājai vēlas piegādāt trīs ražotāji no Horvātijas, Polijas un Lietuvas, informē SIA Liepājas tramvajs sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Gruntmane.

20.martā noslēdzās pieteikšanās sarunu procedūrai Tramvaja vagonu iegāde videi draudzīgas sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstībai Liepājā.

Pieteikumi saņemti no Horvātijas uzņēmuma Končar- Electric Vehicles Inc., Lietuvas uzņēmuma Railvec UAB un Polijas uzņēmuma Modertrans Poznan Sp.zo.o.

Liepājas tramvaja iepirkuma komisijas priekšsēdētājs Aigars Rauda pieļauj, ka pieteikumu izvērtēšana ilgs aptuveni mēnesi un tad būs zināms, ar kuriem uzņēmumiem turpināma sarunu procedūra, uzaicinot iesniegt jau konkrētu tehnisko un finanšu piedāvājumu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ar tramvaju projektu īstenošanu Rīgai, Liepājai un Daugavpilij veicas dažādi, pirmrindniekos pagaidām izrāvusies Liepāja

Lai veicinātu videi draudzīga sabiedriskā transporta izmantošanu un pasažieru skaita pieaugumu, trīs Latvijas pilsētās – Rīgā, Daugavpilī un Liepājā – kurās tiek veikti pasažieru pārvadājumi ar tramvaju, tiek īstenoti projekti šī transporta veida attīstībai. Pasākuma ietvaros šajās pilsētās tiks izbūvēti vai uzlaboti kopumā astoņi kilometri tramvaju līniju. DB jau iepriekš rakstīja, ka Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts nosaka pasākumam plānoto kopējo Kohēzijas fonda (KF) finansējuma apjomu 96 milj. eiro apmērā. Jāmin, ka KF līdzfinansējums nepārsniedz 85% no projekta attiecināmajām izmaksām, līdz ar to pārējo naudu projekta īstenošanai pašvaldības meklē pašas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

FOTO: Liepājas vēsturiskās ēkas - pagātnē un mūsdienās

Ilze Žaime, 24.07.2019

Skats uz Liepājas ostu un vēsturisko tiltu, 20.gs. sākums. Pārējās fotogrāfijas skatāmas tālāk galerijā!

Foto: Mary Evans / John Massey Stewart/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vēsturiskas fotogrāfijas dod iespēju salīdzināt, kā mainījusies Latvijas trešā lielākā pilsēta.

18. gadsimta nogalē Liepāja uzplauka līdz ar ostas darbības paplašināšanos, kā arī tirdzniecības un amatniecības attīstību. Pilsētas iedzīvotāju skaits pieauga līdz teju pieciem tūkstošiem. 19. gadsimtā Liepāja kļuva par industriāli attīstītu centru.

1899. gadā Liepājā sāka kursēt pirmais elektriskais tramvajs Baltijā. Lielu nospiedumu pilsētas arhitektūras veidošanā atstājis vācu izcelsmes arhitekts Pauls Makss Berči, kurš strādāja par Liepājas galveno arhitektu no 1871.-1902. gadam. P.M.Berči projektētās ēkas lielākoties piedzīvojušas rekonstrukciju un tiek izmantotas vēl šodien.

Komentāri

Pievienot komentāru