Nekustamais īpašums

Izsolīta basketbolistam Kambalam piederošā māja Jelgavā

LETA, 08.05.2014

Foto: Agris Samcovs, Zemgales Ziņas

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Sekmīgi izsolīta basketbolistam Kasparam Kambalam piederoša neapdzīvota māja ar zemi Jelgavā, kuras izsole notika pašvaldībai nenomaksātu parādu dēļ.

Zemgales apgabaltiesas zvērināta tiesu izpildītāja Pārsla Bērziņa informēja, ka šī izsole notika un Kambalas īpašums tika izsolīts, taču pagaidām māju par pārdotu formāli vēl nevar uzskatīt, jo izsoles uzvarētājam jānokārto formalitātes. Par nosolīto īpašuma cenu un izsoles uzvarētāju tiesu izpildītāja informāciju nesniedza.

Šī izsole ir saistīta ar parādu un nenomaksātu sodu piedziņu, bet pats īpašnieks vairākus gadus nekādu interesi par īpašumu nav izrādījis un ignorējot pašvaldības brīdinājumus, iepriekš informēja Jelgavas pilsētas pašvaldības pārstāve Līga Klismeta.

«Jelgavas pilsētas pašvaldība ar Kasparu Kambalu par viņa īpašuma stāvokli Garozas ielā 3 ir centusies sazināties kopš 2009.gada. Kambala nav reaģējis uz vēstulēm, brīdinājumiem, maksājuma paziņojumiem un ierakstiem tviterī, kam pievienots vidi degradējošās ēkas foto,» skaidroja Klismeta.

Viņa informēja, ka par pilsētas saistošo noteikumu Par Jelgavas pilsētas teritorijas labiekārtošanu un inženierbūvju uzturēšanu neievērošanu Kambalam ir piemēroti deviņi administratīvie sodi, bet no tiem pieci nav nomaksāti. Kā vidi degradējošai būvei tai tiek piemērots paaugstināts nekustamā īpašuma nodoklis 3% apmērā. NĪN parāds pašvaldībai par šo māju ir 1424 eiro.

Māja atrodas Brīvības bulvāra sākumā un patlaban tajā sliktā stāvokļa dēļ nevar dzīvot, informēja pašvaldības pārstāve.

Kambalas nekustamais īpašums sastāv no zemesgabala 1000 kvadrātmetru platībā un dzīvojamās ēkas 284 kvadrātmetru platībā. Īpašums atrodas Garozas ielā 3, Jelgavā. Tā novērtējums un izsoles sākumcena ir 20 400 eiro.

Bērziņa iepriekš skaidroja, ka ir informēta par to, ka uz šo īpašumu ir arī SEB bankas ķīlas hipotēka, bet īpašums tiek nodots izsolei pašvaldības piedziņas interesēs likumā paredzētajā kārtībā un SEB bankai ir jāpiesaka savas pretenzijas uz piedziņu.