Izveido mājdzīvnieku pieskatīšanas platformu 

Problēmas ar mājas mīluļa pieskatīšanu ceļojuma laikā pamudināja Lauru Auderi izveidot mājdzīvnieku pieskatīšanas platformu Whisker.lv.

Zane Atlāce - Bistere, 2019. gada 28. marts plkst. 7:30

Ideja par šāda pakalpojuma nepieciešamību radās personiskās pieredzes rezultātā. Proti, Laurai ir nu jau 11 gadu vecs suns vārdā Viskijs, bet bieži ceļojot, viņa saskārusies ar problēmu, ka nav, kas dzīvnieku tikmēr pieskata. Reizēm apgrūtinoši bijuši arī vēlie darbdienu vakari, kad pārgurušai atnākot mājās, prātā iešāvusies doma, ka labprāt kādam samaksātu, lai tikai izved suni pastaigā.

Tā pamazām radusies nojausma, ka, visticamāk, līdzīgas problēmas ir arī citiem četrkājaino mīluļu saimniekiem, līdz ar to vajadzētu piedāvāt risinājumu. «Pasaulē šādi servisi ir ļoti populāri un cilvēki tur strādā pastāvīgu darbu. Pie mums gan līdz šādam līmenim jāaug, tomēr ir, kur tiekties,» teic Laura.

Platformas nosaukums Whisker angļu valodā nozīmē dzīvnieku ūsas. «Un tā kā šī platforma radās pateicoties manam sunim Viskijam, kas ir ļoti līdzīgs vārdam Whisker , tad arī tika nolemts par labu šim nosaukumam,» atklāj Laura.

Viņas izveidotajā platformā tiek piedāvāta suņu un kaķu īstermiņa un ilgtermiņa pieskatīšana, uzraudzīšana tikai pa dienu, suņu pastaigas un mājas vizītes (parasti tas attiecas uz kaķiem, kur palīgs atnāk pabarot kaķi, iztīrīt kasti un samīļot). «Pieskatām dzīvniekus gan pie mūsu darbiniekiem jeb palīgiem, kā mēs tos saucam, gan klientiem mājās - viss atkarīgs no klienta vēlmēm. Vienmēr ievērojam klientu dotos norādījumus un nodrošinām dzīvniekam ierasto ritmu. Ar lielu rūpību un mīlestību pildām mums uzticētos pienākumus. Individuālu vajadzību gadījumā par visu var vienoties. Palīgi ir zinoši, kuri vajadzības gadījumā var mīlulim ievadīt nepieciešamos medikamentus,» stāsta Laura.

Šobrīd platformā pieejami 20 šādi palīgi, tostarp arī ar veterināra un kinologu zināšanām. Darbinieku atlasē tiek ņemta vērā iepriekšējā pieredze ar mājdzīvniekiem - gan personīgā, gan profesionālā. Lai pieteiktos par mīluļu pieskatīšanas palīgu, platformā jāaizpilda kinologa izveidota anketa. «Piemēram, divas iepriekšējās palīgu grupas mums apmācīja pieredzējušais kinologs Jevgeņijs Novikovs no «Suņu apmācības skolas»,» piebilst Laura. Jebkurš interesents platformā var atrast sev tuvumā esošu palīgu, aplūkot viņa profilu, izvērtēt pieejamību un sazināties ar izvēlēto kandidātu. Nākotnē palīgu skaitu plānots dubultot un pat trīskāršot, lai pakalpojumi būtu vēl vienkāršāk sasniedzami.

Platforma darbojas kopš 2018. gada augusta. «Atsaucība un interese no cilvēkiem ir, citi droši izmanto, citi ir nogaidošā pozīcijā. Pagaidām Rīgā ir vislielākais pieprasījums, ārpus Rīgas krietni mazāks, tomēr domājams, ka nākotnē arī citās pilsētās pakalpojums būs pieprasītāks. Lielākoties pakalpojumus izmanto latviešu tautības cilvēki. Vēl gan jāpaiet kādam laikam, lai cilvēki pierastu pie tā, ka var izmantot šādus pakalpojumus un ka patiesībā tas ir ērti un droši,» spriež idejas autore. Novērots, ka Whisker pakalpojumu izvēlas apmēram 80% sievietes, vecumā no 25-45 gadiem.

Jautāta par konkurenci, Laura teic, ka ir vairāki individuālie šādu pakalpojumu sniedzēji, bet viņi nevarot nodrošināt tik lielus apjomus - gan pastaigu ziņā, gan pieskatīšanā.

Rīgā cenas ir nedaudz augstākas nekā citās Latvijas pilsētās. Galvaspilsētā 30 minūšu pastaiga ar suni izmaksā aptuveni 5 eiro, stundas pastaiga par diviem eiro dārgāka. Diennakts pieskatīšana pie palīga maksā no 12-18 eiro. Whisker sadarbojas arī ar apdrošināšanas kompāniju BTA. Dzīvnieka apdrošināšana uz konkrētā pakalpojuma laiku ir iekļauta pakalpojuma cenā.

Biznesa izveidē investēti aptuveni pieci tūkstoši eiro. Pašlaik arī notiek sistēmas pārbūve, lai platforma būtu ērtāk lietojama un saprotama. Pārbūvi plānots pabeigt mēneša laikā.

Laura piebilst, ka Whisker biznesa ideja 2018. gadā piedalījās LIAA rīkotajā konkursā Ideju kauss, kur no 160 idejām iekļuva 12 finālistu pulkā.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Šodien Ventspilī tika prezentēta jaunā koncertzāle «Latvija»....

Biznesa portāls Db.lv bija liecinieks situācijai, kad kāda sieviete SIA «Ilgezeem» tirdzniecības...

Jaunlaicenē ražotās cementēto koka ēveļskaidu plātnes tiek realizētas ne tikai Eiropā, bet...

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru....

Jau 22.sezonu Saulkrastos strādā Velosipēdu muzejs, kas ļauj ielūkoties Latvijas velosipēdu ražošanas...

No šīs sadaļas
2019. gada 09. maijs plkst. 7:21

Dāņu uzņēmējs Stēns Lorenss, kurš plašāk pazīstams kā Luijs Fonteins, kopā ar...

2019. gada 15. aprīlis plkst. 6:22

Jau otrajā salonā HairRiga administratora pienākumus pilda robots – numuriņu izsniedzējs, gluži...

2019. gada 27. marts plkst. 16:08

Veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) vīzijā par Latvijas slimnīcu tīklu būtu trīs...

2019. gada 27. marts plkst. 15:07

Rīgas dome (RD) pieņēmusi konceptuālu lēmu par spēļu zāļu slēgšanu visā pilsētas...

2019. gada 27. marts plkst. 14:08

Domodedovo Catering Service ir viens no lielākajiem lidostu un aviokompāniju ēdināšanas pakalpojumu...

2019. gada 27. marts plkst. 9:08

Noslēgusies TripAdvisor ikgadējā aptauja Travellers’ Choice awards, kuras laikā nosaukti pievilcīgākie...

2019. gada 26. marts plkst. 12:03

Tekilas pilsētā Halisko štatā Meksikā top šīs pilsētas vārdā nodēvētais, no zilās...

2019. gada 26. marts plkst. 8:39

Apbedīšanas dienesta darbinieks mūsdienās ir gan ārsts, gan psihologs, gan mācītājs...

2019. gada 26. marts plkst. 6:15

Pēc piecu gadu projektēšanas un būvdarbiem pirmo Nicklaus Design golfa laukumu Baltijā...

2019. gada 25. marts plkst. 15:03

Liepājā jau vairāk nekā divas nedēļas atvērta vīriešu frizētava, bārs Garāža, kas...