Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AJ Power enerģētikas uzņēmumu grupa līdzās elektroenerģijai, dabasgāzei un zaļajai enerģijai uzsākusi darbu arī atkritumu apsaimniekošanas jomā, izveidojot uzņēmumu AJ Power Recycling.

Uzņēmums piedāvā atbrīvojumu no Dabas resursu nodokļa samaksas un apsaimnieko izlietoto iepakojumu, videi kaitīgo preču atkritumus un nolietoto elektrotehniku, nodrošinot to savākšanu un pārstrādi.

«Ieviesuši pārmaiņas elektroenerģijas, dabasgāzes un zaļās enerģijas jomā, saskatām iespējas to pašu paveikt arī atkritumu apsaimniekošanā. Tajā šobrīd svarīgākais ir saprast, ka ne vienmēr lētākais ir arī labākais. Redzam, ka atkritumiem ir liels enerģētiskās vērtības potenciāls, kas Latvijā diemžēl netiek pilnvērtīgi izmantots. Tāpēc vēlamies «sašūpot» stagnējošo atkritumu apsaimniekošanas jomu, piedāvājot Dabas resursu nodokļa atbrīvojumu saņemšanai uzņēmumiem,» uzsver Roberts Samtiņš, AJ Power holding valdes loceklis.

«Redzam, ka nozarē joprojām ir vieta un iespēja spēlētājiem, kas apvieno enerģiju un piedāvā visus pakalpojumus vienuviet. Mēs esam enerģētikas pakalpojumu uzņēmums, kas piedāvā arī dabas resursu nodokļa administrācijas pakalpojumus un tas ir liels solis uz priekšu nozarei kopumā,» sacīja R. Samtiņš

Šobrīd ieguldīti ap 100 000 eiro un jau tuvākajā laikā plānots ieguldīt vēl 200 000 eiro. «Šobrīd Valsts Vides dienestam esam iesnieguši pirmo garantiju programmu 50 000 eiro vērtībā un tuvākajā laikā plānojam šim mērķim novirzīt vēl 100 000 eiro,» pastāstīja R. Samtiņš

Uzņēmums darbojas aprites ekonomikā. «Redzam, ka Latvijas izaicinājums atkritumu apsaimniekošanā ir iespēju dažādošana tieši pārstrādes jomā. Mums jārēķinās ar to, ka nākotnē būs jāpārstrādā arvien vairāk un sliktākas kvalitātes materiāli. Un tieši tur slēpjas iespēja – saskatīt atkritumus kā vērtīgu izejmateriālu, uzlūkot tos kā tādu pašu resursu, kā, piemēram, koksne,» akcentēja R. Samtiņš.

Tev varētu interesēt arī:

Enerģētikas uzņēmums AJ Power: Ātrais apēd lēno, nevis lielais mazo

Konkurence gāzes un elektroenerģijas tirgos saasinās

FOTO: Mobilo sakaru operatora bāzes stacijas aprīko ar saules paneļiem

Komentāri

Pievienot komentāru