Politika

Japānas premjerministrs Abe veselības stāvokļa dēļ atkāpsies no amata

LETA, 28.08.2020

Jaunākais izdevums

Japānas premjerministrs Sindzo Abe veselības stāvokļa dēļ atkāpsies no amata, ziņo Japānas mediji.

Tie vēsta, ka piektdien paredzēta Abes preses konference, un gaidāms, ka viņš tajā paziņos par demisiju. Šomēnes 65 gadus vecajam Abem divreiz veiktas veselības pārbaudes slimnīcā.

Abe, kurš ir arī valdošās Liberāldemokrātiskās partijas līderis, pirms četrām dienām kļuva par Japānas premjeru, kurš amatā atradies visilgāko laiku.

Abe ir premjerministrs kopš 2012. gada. Viņš vadīja valdību arī 2006.-2007.gadā

Komentāri

Pievienot komentāru
Sports

SOK un Japāna vienojas par olimpisko spēļu pārcelšanu uz 2021.gadu

LETA-DPA, 24.03.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) un Japāna otrdien vienojās par Tokijas olimpisko spēļu pārcelšanu uz 2021.gadu.

Olimpiskajām spēlēm būs jānotiek līdz nākamā gada vasaras beigām.

Japānas premjerministrs Šindzo Abe otrdien sarunā ar SOK prezidentu Tomasu Bahu pieprasīja šī gada olimpisko spēļu pārcelšanu uz 2021.gadu. "Es piedāvāju spēļu pārcelšanu par aptuveni vienu gadu un Bahs tam piekrita par visiem 100%," paziņoja Abe.

Konferences zvanā Abem un Baham pievienojās arī Tokijas 2020.gada olimpisko spēļu komitejas vadītājs Mori Joširo, olimpisko spēļu ministre Seiko Hašimoto, Tokijas gubernatore Juriko Koike, SOK Koordinācijas komisijas vadītājs Džons Koatess, SOK, ģenerāldirektors Kristofs de Kepers un SOK olimpisko spēļu izpilddirektors Kristofs Dubī.

"Ņemot vērā šī brīža apstākļus un Pasaules Veselības organizācijas (PVO) sniegto informāciju. SOK prezidents un Japānas premjerministrs vienojās, ka Tokijas olimpiskās spēles jāpārceļ uz nākamo gadu, bet ne vēlāk par 2021.gada vasaru. Lēmums pieņemts, lai pasargātu sportistu, iesaistīto personu un starptautiskās sabiedrības veselību," teikts SOK paziņojumā.

Komentāri

Pievienot komentāru