Ražošana

Jaunie izvēlas minimālismu

Laura Mazbērziņa, 31.01.2019

SIA Glass & Wood dibinātājs un vadītājs Jānis Garančs.

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

SIA Glass & Wood Latvijas būvniecības biznesā ieņem stabilu un ekskluzīvu tirgus spēlētāja vietu. Uzņēmums ne tikai projektē ēkas, bet arī tās ražo un būvē

«Progresējot ekonomiskai izaugsmei, mēs novērojam, ka pie mums nāk gados jauni cilvēki, kuri vēlas modernisma tipa ēku ar vieglām konstrukcijām un ar izteiktām līnijām. Šobrīd un nākotnē arvien spilgtāk iezīmēsies minimālisms,» uz novērotajām tendencēm norāda Glass & Wood īpašnieks Jānis Garančs.

Vienas pieturas uzņēmums

Uzņēmums SIA Glass & Wood Latvijas mājokļu projektēšanas un būvniecības tirgū darbojas jau kopš 2003. gada. «Biznesa ideja radās brīdī, kad vēlējos izveidot savas ģimenes māju. Man svarīgi, lai mājoklis ir būvēts no ekoloģiskiem būv-materiāliem un tam ir augsta kvalitāte. Pētot tirgus situāciju, secināju, ka tirgū šī bija brīva niša, tāpēc es nolēmu pats izveidot produktu, kas ir ekskluzīvs, ar pievienoto vērtību,» pastāstīja uzņēmuma dibinātājs un vadītājs Jānis Garančs.

Pirmsākumos uzņēmums sāka piedāvāt Latvijas tirgum līmēta koka stiklotās konstrukcijas, kuru ražošanā tika izmantota nestandarta tehnoloģija. «Koka stiklotās konstrukcijas sevī ietver dažādu būvizstrādājumu realizēšanu, piemēram, koka logi, durvis, stiklotas fasādes, ziemas dārzi, terases, verandas u.c. Mēs lepojamies, ka koka mājas, kuras piedāvājam šobrīd, ir ar nestandarta stiklojuma risinājumiem, ko izstrādā mūsu inženieri. Šīm konstrukcijām ir dažādas sarežģītības pakāpes – siltas stikla sienas, stikla jumti utt.,» teica J. Garančs.

Projektē, ražo, būvē

Drīz pēc biznesa uzsākšanas J.Garančs uzskatīja, ka, lai klientam nodrošinātu pilnu pakalpojuma klāstu, ir nepieciešams piedāvāt vairāk. «Sākotnējā pieredze lika padomāt par to, ka bieži vien projektētāja un būvnieka domas, redzējums būtiski atšķiras, tas neļauj sasniegt labāko risinājumu. Mūsu pieredze parādīja, ka, satiekoties būvniekam un arhitektam, realitātē kādu tehnoloģisku iemeslu dēļ pēkšņi arhitekta ideju realizēšana ir neiespējama. Šis secinājums bija kā atspēriena punkts - paplašināt mūsu piedāvājumu. Mēs varam realizēt klienta vēlmes no pilnīgas nulles. Būtiskākais, kas ir arī mūsu uzņēmuma panākumu atslēga, ir klienta klātbūtne procesos viena uzņēmuma ietvaros, respektīvi, klients, arhitekts, ražotājs un būvnieks māju projektē kopā. Mēs varam realizēt klienta visdažādākās vēlmes, sākot no visa veida celtniecības darbiem un beidzot ar iekšējās apdares darbiem. Bieži vien mēs pieaicinām apakšuzņēmējus, lai veiktu dažādus būvniecības un interjera iekārtošanas darbus. Man patīk teikt, ka mēs esam uzņēmums - vienas pieturas aģentūra», sacīja J. Garančs.

Cenu politika

Par cenu politiku J. Garančs saka: «Es apzinos, ka mēs neesam lēti, bet mēs vienmēr esam bijuši par kvalitāti. Kvadrātmetra cena ir atkarīga no izvēlētajiem būvmateriāliem un projekta sarežģītības pakāpes.»

Uz jautājumu, cik ilgs ir projektēšanas process, J.Garančs atbild: «Tas Rīgā un Pierīgā atšķiras: ja Babītē projektēšana un saskaņošana ilgst 2-3 mēnešus, tad Rīgā tie var būt līdz pat divi gadi.» Viņš pastāstīja, ka ražošanas process ilgt 3 mēnešus pie nosacījuma, ja nav izveidojusies rinda.

2018. gadā uzņēmums uzbūvēja 4 ēkas. «Šis ir stabils rādītājs. Tuvākās nākotnes plānos mums ietilpst palielināt ražošanas jaudas. Šobrīd uzņēmuma ofiss atrodas Piņķos, taču ražotne - Ogrē. Nākotnē Piņķos taps gan plašāks uzņēmuma ofiss, gan arī tiks būvēta vēl viena ražotne. Līdz ar jauno ražotni pieaugs arī mūsu kapacitāte. Nākotnē uzņēmums vēlas aktīvāk pievērsties eksporta tirgiem, kā arī realizēt vietējā tirgū pieaugošo pieprasījumu pēc interesantiem, nestandarta projektiem. Pieaugot ekonomiskai izaugsmei, mēs novērojam, ka pie mums nāk gados jauni cilvēki, kuri vēlas modernisma tipa ēku ar vieglām konstrukcijām un ar izteiktām līnijām. Šobrīd un nākotnē arvien spilgtāk iezīmēsies minimālisms. Es uzskatu, ka mēs esam ieviesuši inovatīvus risinājumus monolīta dzelzsbetona eksponētu konstrukciju realizēšanā. Šobrīd mēs vairāk koncentrējamies tieši uz būvniecību, jo tā veido lielākos uzņēmuma ienākumus», komentē J. Garančs.

Uz jautājumu, kāda ir atšķirība starp SIA Glass & Wood izgudrotajiem un ražotajiem strukturālā stiklojuma logiem no standarta plastikāta vai koka stikla pakešu logiem, J. Garančs atbild: «Būtiskākais faktors ir tāds, ka mūsu logiem un durvīm ir lielāka drošība pret ielaušanos un paaugstināta skaņas un siltuma izolācija. Lai ielauztos ēkā, zaglim būtu jāsasit ārējais rūdītais stikls, kas ir gan grūti, gan arī rada lielu troksni. Ja salīdzina izmaksas, tad mūsu logi ir par 1/3 dārgāki nekā alumīnija logi,» pastāsta J. Garančs.

Nozīme izejmateriāliem

SIA Glass & Wood uzmanīgi izvēlas izejmateriālus, jo pieredze ar piegādātājiem ir bijusi dažāda. «Izejmateriālus izvēlamies ļoti rūpīgi, piemēram, koks ir no Latvijas, logu furnitūras, durvju eņģes un rokturi - no Vācijas, Šveices, Zviedrijas. Apdares materiāliem mūsu biznesā ir nozīmīga loma, jo tie nodrošina mājas ilgmūžību. Piemēram, vairākus gadus meklējām īsto ekoloģisko eļļu, lai krāsotu koka virsmas, un beidzot atradām uzņēmuma Rubio Monocoat eļļu. Šis produkts tika izvēlēts, jo ir ekoloģisks, to ir ļoti viegli uzklāt, kopt un tas ir noturīgs pret ārējās vides postošo ietekmi. Izmantojot šo eļļu, var viegli restaurēt lokālu bojājumu vietas, jo eļļa darbojas tikai ar brīvajām koksnes celulozes šķiedrām,» teica J. Garančs.