Nodokļi

Jaunups: Nodokļu reformas ieguvēji ir valsts budžeta naudas tērētāji

Edgars Jaunups, «VEF Rīga» prezidents, 28.07.2017

Edgars Jaunups

Foto: Edijs Pālens/ LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ja arī līdz šim valsts atbalsts jeb sporta nozares bāzes finansējums vienmēr ir bijis nepietiekams, tad tomēr bija rasts labs mehānisms, kā caur nodokļu atlaidēm motivēt uzņēmējus ziedot.

Šodien apstiprinātā nodokļu reforma ir būtiski pasliktinājusi dzīvi uzņēmējiem - tiem, kuri šai valstī naudu ražo, līdz ar to kā domino efekts tā atstās nozīmīgas negatīvas sekas arī uz sporta nozari, kuras pastāvēšana un attīstība ir tieši atkarīga no biznesa vides atbalsta - ja kopējie ziedojumi biedrībām un nodibinājumiem gadā ir aptuveni 97 mlj eiro, vidēji rēķinot, sports no tiem saņem ap 43-45%, kas ir plus mīnus 44 mlj eiro.

Šodien pieņemtā nodokļu reforma samazina atlaidi par ziedojumiem sabiedriskā labuma organizācijām, nosaka nulles procenta likmi reinvestētajai peļņai, kā arī ievērojami palielina nodokļu slogu uzņēmējiem. Ir izdarīts pietiekami daudz, lai atņemtu jebkādu motivāciju ziedot, bet pat ja pašiem patriotiskākajiem tā tomēr vēl saglabājusies - ziedojumiem būtu iespējams atvēlēt krietni mazāk līdzekļu nekā līdz šim.

Ieguvēji no šīs reformas būs tikai valsts budžeta naudas tērētāji, pie kā sporta nozare nekad nav bijusi un nebūs pieskaitāma.

Komentāri

Pievienot komentāru