Start-up

Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likums: Pagaidām neviena pieteikuma

Anda Asere, 25.05.2017

Raimonds Aleksejenko

Foto: Ieva Čīka/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jau šā gada sākumā spēkā stājies Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likums, taču pagaidām neviens vēl nav iesniedzis pieteikumu; atbildīgās institūcijas norāda, – šis vēl ir «ieskriešanās» posms, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Līdz šim vēl neviens jaunuzņēmums nav pieteicies Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likuma priekšrocībām. Vaicāts, kāds tam varētu būt iemesls, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko atbild, ka šis ir ieskriešanās posms. «Ir virkne jautājumu. Pērn vairākās konferencēs dalījāmies ar informāciju par likumu, un šī skaidrošna ir jāturpina. Vēl joprojām cilvēkiem ir sajūta, ka valsts pārvalde ir smagnēja, mums ir «jānotirgo» ideja startup vidē, ka šāda programma ir laba, ka ir vērts pie mums atnākt, ka formalitātes būs ātras, efektīvas un būs jēga no tā. Ir uzņēmumi, kas uzdod jautājumus, un tagad tie ir jāapkalpo, lai uzņēmēji noticētu, ka iniciatīva ir jēdzīga,» viņš saka.

R. Aleksejenko atzīst, ka arī valsts pusē ir jāiegulda pamatīgs darbs, lai iesaistītie saprastu, ka šāda programma vajadzīga visiem nevis tikai jaunuzņēmumiem. Struktūrfondi cilvēkus ir pieradinājuši pie domas, ka vienai pusei ir nauda, kura gaida pieteikumus, lai tos izvērtētu. «Ar šo programmu ir citādi. Neskatoties uz to, ka tie ir fondi, mums vajag tajā ievilkt iekšā jaunuzņēmumus, palīdzēt viņiem sagatavoties šai programmai,» viņš teic. R. Aleksejenko skatījumā ir divas problēmas – informācijas pieejamība un tas, ka jaunuzņēmumiem īsti nav ticības tam, ka dalība šajā programmā neprasīs vairāk laika nekā darbošanās bez atbalsta.

Visu rakstu Pagaidām neviena pieteikuma lasiet 25. maija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru