Auto

Jelgavas pašvaldības iestādes saņēmušas četrus elektromobiļus

Dienas Bizness, 04.11.2014

Foto: Raitis Puriņš

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Šodien pie Jelgavas pilsētas pašvaldības policijas ēkas Mazajā ceļā 3 notika jauno elektromobiļu prezentācija. Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādēm tiks piegādāti četri rūpnieciski ražoti Volkswagen Up! elektromobiļi. Trīs no tiem savu ikdienas darba pienākumu veikšanai izmantos pašvaldības policija, savukārt viens tiks nodots JPPI Pilsētsaimniecība rīcībā, vēsta reģionālais medijs Zemgales Ziņas.

Policijas darbinieki elektromobiļus izmantos satiksmes uzraudzības nodrošināšanai, pašvaldības saistošo noteikumu ievērošanas kontrolei un darbam ar nepilngadīgajiem. Savukārt JPPI Pilsētsaimniecība elektromobili izmantos iestādes pārziņā esošo būvniecības objektu un pilsētas infrastruktūras ikdienas apsekošanai.

Katra iegādātā elektromobiļa maksimālais nobraukums starp pilnas uzlādes reizēm ir 160 km, un elektromobiļa maksimālais ātrums ir 130 km/h, savukārt augstprieguma baterijas garantijas laiks ir 8 gadi vai 160000 km, bet ražotāja dotā virsbūves pretkorozijas garantija ir 12 gadi. Plānotais elektromobiļa vidējais nobraukums viena gada laikā ir 10000 km.

Pašvaldības iestādēs elektromobiļu uzlādēšanai ir uzstādīti arī divi stacionārie lādētāji ar 3 kW jaudu. Viens stacionārais lādētājs atrodas Jelgavas pilsētas pašvaldības policijas, bet otrs – Pilsētsaimniecības garāžās.

Saskaņā ar atklātā konkursa Četru jaunu rūpnieciski ražotu elektromobiļu iegāde Jelgavas pilsētas pašvaldības vajadzībām rezultātiem automašīnas piegādāja SIA Moller Auto Latvia par 106 838 eiro.

Projektā Elektromobiļu iegāde Jelgavas pilsētas pašvaldības vajadzībām siltumnīcefekta gāzu emisiju mazināšanai pilsētā iegādātos elektromobiļus un stacionāros lādētājus finansē Klimata pārmaiņu finanšu instruments – 74000 eiro un Jelgavas pilsētas pašvaldība – 32838 eiro.