Būvniecība un īpašums

Jūlijā būvniecības izmaksas augušas par 0,3 %

Žanete Hāka, 25.08.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

2016. gada jūlijā, salīdzinot ar jūniju, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā pieauga par 0,3 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Būvmateriālu cenas palielinājās par 0,5 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,3 %, bet strādnieku darba samaksa būtiski nemainījās.

Salīdzinot ar 2015. gada jūliju, būvniecības izmaksas pieauga par 0,3 %. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 5,4 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 1,5 %, bet būvmateriālu cenas saruka par 2,3 %.

2016. gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz ap 180 būvuzņēmumu un vairāk nekā 30 tirdzniecības uzņēmumu. Būvizmaksu indeksa aprēķinos papildus izmanto arī būvmateriālu cenas, kuras uzņēmumi sniedz ražotāju cenu indeksu rūpniecībā un importa cenu indeksa aprēķiniem.

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2015. gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. 74 % no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza 1 milj. eiro gadā, no tiem 33 % uzņēmumu darbu apjoms bija virs 5 milj. eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.