Tehnoloģijas

Jumava vēlas popularizēt e-grāmatu Latvijā un ārzemēs

LETA, 02.08.2012

Grāmatas "Jumava pluss" grāmatnīcā, kur prezentē jauno e-grāmatnīcu, kurā būs iespēja iegādāties digitālās grāmatas un būs pieejams bezmaksas internets, datori un citi piedāvājumi.

Foto: Leta

Jaunākais izdevums

Izveidojot e-grāmatnīcu Jumava pluss un sadarbojoties ar portālu E-gramatas.lv, kā arī uzrunājot izdevniecības, vēlamies popularizēt e-grāmatu un dot iespēju arī latviešiem ārzemēs arvien vairāk lasīt grāmatas latviešu valodā, pastāstīja apgāda Jumava prezidents Juris Visockis.

Sākotnējās izmaksas e-grāmatnīcas izveidē ir visai nelielas, saistītas ar e-grāmatu izveidi, kā arī WiFi bezmaksas interneta un citu papildpiedāvājumu, piemēram, kafijas nodrošināšanu grāmatnīcas apmeklētājiem.

Vienas grāmatas pārveide - konvertācija par e-grāmatu - izmaksā 100 - 400 latu. Pašlaik Jumavai ir septiņas e-grāmatas, taču ar laiku to skaits pieaugs. Lai visas Jumavas grāmatas pārveidotu e-grāmatās, vajadzētu aptuveni 200 000 latu.

Pēc Visocka teiktā, e-grāmatnīca Jumava pluss ir pirmā šāda veida grāmatnīca Baltijā. Rīgā e-grāmatnīca tika atvērta šodien, savukārt Aizkrauklē to plānots darīt nākamnedēļ.

Jumavas prezidents e-grāmatnīcas atklāšanā uzsvēra, ka apgāds vēlas lai, iegādājoties grāmatas drukāto versiju, pircējs var iegādāties arī tās elektronisko kodu, ko var izmantot pats vai uzdāvināt draugiem. Svarīgs ir arī pretējais process, kad e-grāmatas pircējs iegādājas arī tās drukāto izdevumu sev vai dāvināšanai.

Lai šo ieceri īstenotu, Jumava sākusi sadarbību ar portālu E-gramatas.lv, kā arī pagājušā gada rudenī iegādājusies portālu Gramatas24.lv. Darījuma summu Visockis neatklāja, taču kā šī portāla ieguvumu minēja lielo abonentu skaitu, kas ir 4000.

Portālā E-gramatas.lv pašlaik var iegādātie četru izdevniecību Jumava, Al Capone, Atēna un Baltic Screen e-grāmatas, taču ar laiku izdevniecību skaits varētu pieaugt. Ar citām izdevniecībām, piemēram, apgādu Zvaigzne ABC, kam pašlaik ir vairāk nekā 440 e-grāmatu un interneta vietne E-gramatnica.lv, Jumava vēl nav paspējusi pārrunāt sadarbības iespējas, taču plāno to darīt.

Savukārt portālā Gramatas24.lv pašlaik tiek tirgotas vairāk nekā 80 izdevēju grāmatu drukātās versijas un plānots nodrošināt, lai tajā varētu pārdot arī e-grāmatas.

Visockis pastāstīja, ka e-grāmatas pasaulē ir populāras, piemēram, starptautiskajā interneta portālā Amazon.com pārdoto e-grāmatu skaits ir pārsniedzis drukāto grāmatu skaitu.

Šodien e-grāmatnīcas Jumava pluss atklāšanā nepieciešamību pēc latviešu literatūras ārzemēs, īpaši pēc bērnu grāmatām, uzsvēra arī Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele un Latvijas vēstnieks Īrijā Pēteris Elferts.

Elferts pastāstīja, ka pēdējā gada laikā Īrijā dzimuši 600 Latvijas pilsoņu, tāpēc grāmatas bērniem ir īpaši vajadzīgas.

Kā ziņots, no šodienas Jumavas grāmatnīcās būs iespēja iegādāties digitālas grāmatas, kā arī būs pieejams bezmaksas internets, datori un citi piedāvājumi

Apgāds Jumava Latvijā darbību sāka pirms 20 gadiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Ņemot vērā sociālo tīklu radītās tendences, ver vaļā Latvijas pirmo e-grāmatnīcu

Gunta Kursiša, 27.07.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jumavas grāmatnīcu pārstāvji paziņojuši par grāmatnīcu koncepta maiņu un pirmās e-grāmatnīcas atvēršanu Latvijā.

Paredzēts, ka Jumava grāmatnīcās, kuru nosaukums mainīts uz Jumava Pluss, no augusta sākuma būs iespēja iegādāties digitālās grāmatas, tāpat tajās paredzēta pieeja bezmaksas internetam. E-grāmatnīcā Jumava pluss varēs iegādāties Latvijas izdevniecību digitālās grāmatas. Zīmols Jumava pluss turpmāk apvienos grāmatnīcas Jumavas grāmatnīca Rīgā un Aizkraukles grāmatnīca.

Kā norāda uzņēmuma pārstāvji, jaunā Jumavas grāmatnīcu koncepcija tapusi, ņemot vērtā sociālo tīklu un jauno mediju ietekmi, un ar Jumava pluss uzņēmums cer veidot sociāli aktīvu vidi. «Sekojot līdzi laika prasībām, ir pašsaprotami, ka veidojam plašāku piedāvājumu ar digitālām precēm,» norāda Jumava vadītājs Juris Visockis.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par grāmatu izdevēja SIA «Jumava» līdzīpašnieci kļuvusi Džaila Grēna, kurai nu pieder 711 daļas jeb 9,99% uzņēmuma pamatkapitāla, ziņo «Lursoft» Klientu portfelis.

Līdz šim visu SIA «Jumava» kapitāldaļu īpašnieks bija uzņēmuma vienīgais valdes loceklis Juris Visockis, kurš savā īpašumā paturējis 90,01% uzņēmuma kapitāldaļu.

Līdz ar izmaiņām dalībniekos, mainīta arī uzņēmuma valde. Juris Visockis no valdes locekļa iecelts par valdes priekšsēdētāju, bet Džaila Grēna iecelta par uzņēmuma valdes locekli. Tādējādi SIA «Jumava» valde tagad darbosies divu valdes locekļu sastāvā.

Gan Jurim Visckim kā valdes priekšsēdētājam, gan Džailai Grēnai kā valdes loceklei ir tiesības pārstāvēt uzņēmumu atsevišķi.

Izmaiņas SIA «Jumava» īpašniekos notikušas 18.februārī, bet 28.februāri izmaiņas dalībniekos, kā arī valdē ierakstītas komercreģistrā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Otrdien, 11.septembrī, atcelts grāmatu izdevējam SIA «Jumava» iepriekš piemērotais nodrošinājums - aizliegums visa veida pārreģistrācijas darbībām un aizliegums reģistrēt komercķīlas, ziņo «Lursoft» Klientu portfelis.

Šis nodrošinājums tika reģistrēts 3.septembrī, balstoties uz zvērināta tiesu izpildītāja Jāņa Tuņņa 29.augusta pieprasījumu.

SIA «Jumava» gan joprojām ir aktuāls aizliegums komercķīlas reģistrācijai, pārreģistrācijai, pārjaunošanai un grozīšanai, kurš piemērots šī gada janvārī ar Valsts Ieņēmumu dienesta lēmumu.

«Lursoft» izziņa liecina, ka uz 2018.gada 7.septembri uzņēmumam bija nodokļu parāds 28 tūkstošu eiro apjomā.

SIA «Jumava» dibināta 1994.gadā, un tā nodarbojas ar grāmatu izdošanu. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 14 228 eiro un tā vienīgais īpašnieks ir Juris Visockis.

2017.gadā SIA «Jumava» apgrozījums bija 529 tūkstoši eiro un uzņēmuma peļņa pēc nodokļiem bija 9153 eiro. Tas nodarbināja 17 darbiniekus un nodokļu maksājumos Latvijas valsts budžetā samaksāja 55 tūkstošus eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Grāmatu izdevējam SIA «Jumava» piemērots jauns nodrošinājums - aizliegums komercķīlas reģistrācijai, pārreģistrācijai, pārjaunošanai un grozīšanai, ziņo «Lursoft» Klientu portfelis.

Nodrošinājums piemērots ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes šī gada 8.maijā pieņemto lēmumu. Komercreģistrā šis nodrošinājums ierakstīts 16.maijā.

Šis ir vienīgais šobrīd aktuālais SIA «Jumava» nodrošinājums.

«Lursoft» izziņa liecina, ka uz 2019. gada 7.maiju uzņēmumam bija nodokļu parāds 25,5 tūkstošu eiro apjomā.

SIA «Jumava» dibināta 1994. gadā, un tā nodarbojas ar grāmatu izdošanu. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 14 228 eiro, 90% uzņēmuma kapitāldaļu īpašnieks ir Juris Visockis, bet 10% kapitāldaļu īpašniece ir Džaila Grēna.

2018. gadā SIA «Jumava» apgrozījums bija 485 tūkstoši eiro un uzņēmuma peļņa pēc nodokļiem bija 11 tūkstoši eiro. Tas nodarbināja 16 darbiniekus un nodokļu maksājumos Latvijas valsts budžetā samaksāja 63 tūkstošus eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Grāmatu izdevējam SIA "Jumava" Valsts ieņēmumu dienests (VID) piemērojis aizliegumu pamatkapitāla samazināšanai, komercķīlas reģistrācijai, pārjaunošanai un grozīšanai, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Jaunais nodrošinājums reģistrēts ceturtdien, 25.maijā.

Tādējādi šobrīd uzņēmumam ir divi aktīvi nodrošinājumi. Aizliegumu pamatkapitāla samazināšanai, komercķīlas reģistrācijai, pārjaunošanai un grozīšanai VID piemēroja kompānijai 2019.gada maijā.

Pēc VID publiskotās informācijas, šogad 24.maijā "Jumava" bija VID administrēto nodokļu parāds 35 731 eiro apmērā.

2021.gadā "Jumava" strādāja ar 416 62 eiro apgrozījumu un 41 646 eiro peļņu. Kompānijas finanšu dati par 2022.gadu vēl nav publiskoti.

"Jumava" reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 14 228 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir Juris Visockis (90,01%) un Džaila Grēna (9,99%).

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Pamatojoties uz tiesu izpildītāja pieprasījumu, Jumavai piemērots jauns nodrošinājums

Db.lv, 04.09.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Grāmatu izdevējam SIA «Jumava» pirmdien, 3.septembrī, piemērots jauns nodrošinājums - aizliegums visa veida pārreģistrācijas darbībām un aizliegums reģistrēt komercķīlas, ziņo «Lursoft» Klientu Portfelis.

Nodrošinājums piemērots, balstoties uz zvērināta tiesu izpildītāja Jāņa Tuņņa 29.augusta pieprasījumu.

Šis ir otrais SIA «Jumava» piemērotais nodrošinājums. Šī gada janvārī ar Valsts Ieņēmumu dienesta lēmumu uzņēmumam tika piemērots aizliegums komercķīlas reģistrācijai, pārreģistrācijai, pārjaunošanai un grozīšanai. Šis nodrošinājums joprojām ir aktuāls.

«Lursoft» izziņa liecina, ka uz 2018.gada 26.augustu uzņēmumam bija nodokļu parāds 35,5 tūkstošu eiro apjomā.

SIA «Jumava» dibināta 1994.gadā, un tā nodarbojas ar grāmatu izdošanu. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 14 228 eiro un tā vienīgais īpašnieks ir Juris Visockis.

2017.gadā SIA «Jumava» apgrozījums bija 529 tūkstoši eiro un uzņēmuma peļņa pēc nodokļiem bija 9153 eiro. Tas nodarbināja 17 darbiniekus un nodokļu maksājumos Latvijas valsts budžetā samaksāja 55 tūkstošus eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Pelnošākie grāmatizdevēji Latvijā TOP5

Zane Atlāce - Bistere, 01.08.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Atšķirībā no grāmatizdevniecības nozares kopējā apgrozījuma, kas pēdējos gados saglabājies bez būtiskām izmaiņām, nozares uzņēmumu kopējā peļņa pērn varētu būt piedzīvojusi būtisku kritumu - 2017.gadā tā samazinājusies līdz 180,61 tūkst.eiro, liecina Lursoft pētījums.

Grāmatizdevniecības nozarē vietu raduši 156 uzņēmumi, no tiem 8 reģistrēti aizvadītajā gadā. Nozarē reģistrēto uzņēmumu vidējais vecums sasniedzis 13 gadus un patlaban sekmīgi darbu turpina arī vairāki 1991.gadā reģistrēti grāmatizdevēji.

Pelnošāko Latvijas grāmatizdevēju TOP5 skatiet galerijā!

Latvijas Nacionālās bibliotēkas apkopotie dati liecina, ka izdevējdarbībā dominē izteikti nozares līderi – 2017.gadā 44% no Latvijas kopējās grāmatu tirāžas veido SIA Apgāds Zvaigzne ABC, AS Latvijas Mediji un SIA Jumava izdevumi. Apgāds Zvaigzne ABC 2017. gadā izdevis 364 grāmatas, kuru tirāža sasniedz 28% no kopējās grāmatu tirāžas.

Latvijas Mediji izdevuši 95 grāmatas, kuru tirāža veido 12% no kopējās tirāžas, bet Jumava – 147 grāmatas, kuru tirāža sastāda 4% no kopējās tirāžas, liecina Latvijas Nacionālās bibliotēkas apkopotie dati par izdevējdarbību Latvijā.Salīdzinājumā ar pēdējiem pieciem gadiem, grāmatu skaits ir gandrīz nemainīgs, taču grāmatu tirāža aizvien turpina samazināties. 2017. gadā izdotas 2 185 grāmatas, neskaitot krāsojamās grāmatas bērniem, bet grāmatu tirāža, salīdzinot ar 2016. gadu, samazinājusies par 11%.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Jumavai pērn auguši zaudējumi

Gunta Kursiša, 22.05.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Grāmatu izdevēja SIA Jumava pērn apgrozīja 547,9 tūkstošus eiro jeb par 22,7% mazāk nekā pirms gada. Līdz ar apgrozījuma kritumu pieauguši arī zaudējumi, liecina Lursoft dati.

Uzņēmuma zaudējumi sasnieguši 17,1 tūkstoti eiro.

SIA Jumava reģistrēta 1994. gada februārī. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Juris Visockis, viņam pieder arī SIA J.L.V., SIA Jumavas grāmatnīca, SIA June IP u.c. kapitāldaļas.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Grāmatā ar piemēriem un piedzīvojumu aprakstiem autors iepazīstina ar Trilogos-PsyQ metodi (racionālās, emocionālās un spirituālās inteliģences apvienojumu) un parāda, kā ikviens cilvēks var apgūt un lietot to kā «navigācijas instrumentu» ceļā uz dzīves jēgas atrašanu, vērtību īstenošanu un pašrealizēšanos. Grāmatā iekļauti arī vingrinājumi lasītājiem, kas veicinās sapratni, kā attīstīt personisko potenciālu un risināt ikdienas problēmas. «Psiholoģijas koeficients» autori ir Mag. Dr. Mihaēls Noass Veiss, pedagoģijas augstskolu lektors, TRILOGOS institūta līdzstrādnieks, un Linda Vera Retlisbergere - TRILOGOS institūta dibinātāja un vadītāja.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasaulslavenā autora, Nobela prēmijas laureāta Daniela Kānemana (Daniel Kahneman) grāmata «Domā ātri, domā lēnām» (Thinking, fast and slow) atzīta par vienu no labākajām 2011. gada grāmatām. Tās fokusā ir virtuoza lēmumu pieņemšanas tehnika, kas noder ne tikai biznesā vai politikā, bet arī ikdienā, pieņemot vai noraidot kādu izvēli. Teju piecsimt lappušu biezā grāmata ir darbs, kas apkopo vairāku gadu pētījumus un uzskatāma par nozīmīgu ieguldījumu biznesa psiholoģijā. Autors analizē veidus, kā ikdienā domājam, pieņemam lēmumus un kāda ir intuīcijas loma un aizspriedumu ietekme. Grāmatā aprakstītas tādas tēmas kā uzmanība, izziņa, spriedumu rašanās mehānismi, intuīcija, lēmumu pieņemšanas teorijas u.c., kas ir būtiski priekšnosacījumi pareizas izvēles izdarīšanā un risinājuma atrašanā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Foto

Popularizē ekotūrismu Mežaparkā

Lelde Petrāne, 07.08.2013

Rīgas domes vicemērs Andris Ameriks ar kāpuru ekotūrisma ceļveža "Mežaparks" prezentācijas pasākuma laikā kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks".

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Prezentēts ekotūrisma ceļvedis Mežaparks.

Lai iepazīstinātu galvaspilsētas iedzīvotājus un viesus ar Rīgas un tās apkārtnes mežiem, SIA Rīgas meži iecerējusi izdot ekotūrisma ceļvežu sēriju no septiņām grāmatām, kurā lasītāji tiks iepazīstināti ar Rīgas mežiem - to vēsturi, floru un faunu, pastaigas takām, ievērojamākajām vietām un citiem interesantiem faktiem.

Pagājušajā gadā izdevniecība Jumava laidusi klajā pirmo sērijas grāmatu Šmerlis. Rīgas ekotūrisma ceļvedis, savukārt šogad izdota otrā grāmata, kas ir veltīta Mežaparkam.

Kā ceļveža prezentācijā sacīja grāmatas autors Aivars Jakovičs, Mežaparks ir teritorija, kur ar ekotūrismu var nodarboties gan sportiski, gan nesportiski cilvēki. «Ir pat radusies ideja, ka te var ierīkot taku cilvēkiem ratiņkrēslos, jo daudzas vērtības var redzēt, nenobraucot no asfalta,» sacīja Jakovičs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par izdevniecības SIA Jumava līdzīpašnieci kļuvusi kompānijas valdes locekle un grāmatvede Džaila Grēna, kurai kā kompānijas līdzīpašniecei pieder 9,99% kapitāldaļu. Darījuma summu līdzšinējais vienīgais Jumavas īpašnieks Juris Visockis neatklāj.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Fastr Books kļūs par lielāko e-grāmatu tirgotāju Latvijā

Gunta Kursiša, 26.03.2014

Fastr izstrādātāji Aleksandrs Bičkovs, Aleksejs Siņicins, Eldars Loginovs un Anatolijs Ressins.

Foto: Edmunds Brencis, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas start-up uzņēmums Fastr Books pabeidzis darbu pie sava e-grāmatu veikala izstrādes un noslēdzis līgumus ar vairākiem grāmatu izdevējiem, līdz ar to kļūstot par lielāko e-grāmatu tirgotāju Latvijā.

Fastr Books noslēgti sadarbības līgumi ar izdevējiem Zvaigzne ABC, Jumava, Mansards un The White Book. Fastr izveidotājs Eldars Loginovs pauž, ka jaunuzņēmuma mērķis turpmāk ir izvērst darbību Eiropā un ASV. Šobrīd Fastr Books piedāvā vairāk nekā četrus tūkstošu e-grāmatu septiņās valodās. Savukārt «tuvākajā laikā» tiek solīts grāmatu piedāvājumu klāstu papildināt ar grāmatām angļu valodā, lai e-grāmatu piedāvājums veikalā sasniegtu simts tūkstošus e-grāmatu.

«Līdz šim e-grāmatu lasīšana Latvijā lielai daļai mobilo ierīču lietotāju nebija kļuvusi par ikdienā ierastu nodarbi. Šis risinājums potenciāli ir spējīgs piesaistīt gan tehnoloģiju fanu, gan grāmatu lasītāju interesi, tāpēc mums šķita ļoti būtiski iesaistīties šajā projektā,» savu līdzdalību Fastr Books e-gramātu veikala izveidē komentē Zvaigzne ABC e-grāmatu projektu vadītāja Kristīne Pastare-Skutele.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Izstrādāta e-GRĀMATU platforma publiskajām bibliotēkām

Lelde Petrāne, 05.01.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Drīzumā jebkurš publiskās bibliotēkas lasītājs varēs tiešsaistē bez maksas lasīt tajā pieejamās e-grāmatas, izmantojot e-GRĀMATU bibliotēkas platformu. Visām Latvijas publiskajām bibliotēkām, kuras izmanto informācijas sistēmu ALISE, ir iespējams abonēt e-GRĀMATU bibliotēkas platformu.

Decembrī veiksmīgi noslēdzies viens no platformas izstrādes posmiem – izmēģinājuma projekts, kurā piedalījās izdevēji Apgāds Zvaigzne ABC, Jāņa Rozes apgāds un Jumava, kā arī sešas Latvijas publiskās bibliotēkas: Ventspils, Kuldīgas Galvenā, Valmieras, Jelgavas pilsētas, Latgales Centrālā un Preiļu bibliotēka.

Izstrādātāja Tieto Latvia projektu vadītājs Jānis Plūme stāsta: «Izmēģinājuma projekta mērķis bija izstrādāt un pārbaudīt praksē e-GRĀMATU bibliotēkas iesaistīto pušu sadarbības modeļus un tehniskos risinājumus. Pilnveidošanas būtiskākie virzieni ir lasītāja iespēju paplašināšana sistēmā un izdevēju-bibliotekāru sadarbības procesu maksimāla automatizācija.»

Komentāri

Pievienot komentāru