Jūrmalnieku NĪN parādi šogad var pārsniegt miljonu latu 

Augstā zemes kadastrālā vērtība Jūrmalā ir radījusi negatīvas sekas - pagājušā gada laikā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) parāds pieaudzis par vairāk nekā 500 tūkstošiem latu un šogad varētu pārsniegt vienu miljonu latu, db.lv uzzināja Jūrmalas domē.

Jānis Rancāns, 14.04.2011

Foto: Kristaps Kalns, Dienas Mediju arhīvs

Jūrmalas pilsētas dome izstrādājusi jaunus saistošos noteikumus par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību, kurai vajadzētu nodrošināt to, ka zemes un ēku īpašniekiem nebūs jāmaksā augsts, ar iedzīvotāju maksātspēju nesamērojams nodoklis.

Jaunie noteikumi palielinās nodokļa atvieglojumu saņēmēju loku un dos iespēju daļai maksātāju 2011. gadā piešķirt papildu atvieglojumus. Piemēram, uz 50% nodokļa atlaidi varēs pretendēt par īpašumiem, ko izmanto sabiedriskā labuma nevalstiskās organizācijas. Neatkarīgi no ienākumu līmeņa atlaide pienāksies ģimenēm, kurās ir trīs un vairāk bērnu līdz 18 gadu vecumam, kā arī plānotas atlaides citām nodokļu maksātāju kategorijām. Atbilstoši jaunajiem saistošajiem noteikumiem piemērojamā nodokļa atlaižu kopsumma varētu būt no 0,6 līdz 0,9 miljoniem latu 2011. gadā.

Jau rakstīts, ka Tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs sarunā ar «Latvijas Avīzi» norādīja, ka pateicoties finanšu ministrijas noteiktajm NĪN aprēķināšanas veidam, pašvaldības nespēj nodokli salāgot ar iedzīvotāju spējām maksāt. Savukārt valsts nespēj pārbaudīt, kā pašvaldības pilda attīstības plānus un tām uzliktos pienākumus. Tajā brīdī tiek pilnīgi aizmirsts tas, ko sauc par zemes lietderīgu izmantošanu, tāpēc pašvaldībām būtu jādot iespēja pašām noteikt NĪN likmes.

Jaunākais izdevums