Ražošana

Kā top? Cewood plātnes

Māris Ķirsons, 21.09.2018

Viss sākas ar izejvielām. Tiek iepirkta nemizota egles apaļkoksne, kas tiek nomizota un sakrauta kaudzēs.

Foto: no uzņēmuma arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Biznesa portāls Db.lv viesojas pie ēveļskaidu produktu ražotājas SIA Cewood.

Investējot 5 miljonus eiro, SIA Cewood Jaunlaicenē izveidojusi Baltijā vienīgo cementēto koka ēveļskaidu plātņu ražotni.

Plātnes sastāv no 100% dabīgiem materiāliem – koka skaidām, cementa un ūdens, vienlaikus cements nodrošina to augstos ugunsdrošības rādītājus.

Pieprasījuma un augstākas pievienotās vērtības dēļ uzņēmums lielāko uzsvaru liek uz dekoratīvo griestu, sienu plātņu ražošanu. SIA Cewood ražoto akustisko plātņu risinājumi uzlabo telpu akustiku, interjera dizainu, rada kokam raksturīgo mājīgumu un siltumu, palīdz regulēt telpu mitruma līmeni, tāpēc tās izmanto birojos, skolās, sporta zālēs, skaņu ierakstu studijās, industriālās telpās, arī šautuvēs, kur nepieciešama skaņas izolācija un trokšņu absorbcija. Uzņēmums ražo gan konstrukciju plātnes (karkasu māju būvniecībai, jumtu un starpstāvu pārsegumiem, pagrabiem, industriālajām un ražošanas telpām, kā arī paaugstināta mitruma telpām – baseiniem u.c.), gan dekoratīvās – akustiskās plātnes (griestiem, sienām, interjera dizainam).

SIA Cewood valdes loceklis Ingars Ūdris norāda, ka šogad bija plānots ražošanas un pārdošanas apjomu dubultot, salīdzinot ar 2017.gadu, ko ir izdevies sasniegt jau septembrī. 2017.gadā tika saražota produkcija 5237 m3 apjomā, bet šā gada astoņos mēnešos - jau 6864 m3, un līdz gada beigām šis apjoms varētu sasniegt pat 11 000 m3. Šie labie rādītāji atspoguļosies neto apgrozījumā, kas pērn bija 1,28 miljonu eiro apmērā, bet šogad jau tiek plānots trīs miljoni eiro. Arī nodarbināto skaits pašlaik ir tuvu 70, bet pērn bija 35. Pērn uzņēmums ir bijis viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem novadā, jo kopumā samaksājis vairāk nekā 215 000 eiro.