Foto stāsts

Kā top?: Ciemakukuļa ingvera piparkūkas

Gunta Kursiša, 20.12.2013

Piparkūku nosaukums angļu valodā skan gingerbreads jeb «ingvermaizītes», un Ciemakukulis Āgenskalnā ir viens no nedaudzajiem, kurš cep ingvera piparkūkas. Galerijā aplūkojiet, kā tās tiek ceptas.

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Decembrī Ciemakukulī piparkūkas veido aptuveni 10 -15% no kopējiem pārdošanas apjomiem, savukārt no korporatīvo klientu pasūtījumu apjoma piparkūkas Ziemassvētku laikā aizņem 80 – 90%. Ciemakukuļa saimniece norāda – šeit netiek ceptas kūciņas, kas sastāv no «pulverīša un ūdens».

Uzņēmumi, kas Ziemassvētkos apdāvina savus darbiniekus vai viņu bērnus, nereti uz piparkūkām virsū vēlas attēlotu kompānijas logo, tāpat Ciemakukuļa korporatīvie klientu izdoma tiek demonstrēta, izvēloties dažādu formu piparkūkas. Piemēram, kāds uzņēmums šogad pasūtījis piparkūkas traktora formā, savukārt ar zirglietām saistīts uzņēmums pasūtījis šūpuļzirdziņu formas piparkūkas. Šogad zirgu formas piparkūkas ir sevišķi iecienītas, jo, ja seko Ķīniešu kalendāram, nākamais gads būs Zirga gads. Tomēr, tā kā Latvijā 2014. gads sāksies «eiro zīmē», tiek pasūtītas arī ar eiro tematiku saistītas piparkūku formas, stāstīja Ciemakukuļa zīmolu veikalu īpašniece Zanda Kozlovska.

Kopumā Rīgā atrodamas trīs Ciemakukuļa zīmola kafejnīcas – Kuldīgas ielā, Nometņu ielā un Gobas ielā. Āgenskalns izvēlēts «sentimentālu» apsvērumu dēļ. «Sākām kā ģimenes uzņēmums ar domu, ka gatavojam kā savējie savējiem. Ideja par kafejnīcu radās pēc bērna piedzimšanas, kad sapratu, ka Āgenskalnā, kur dzīvojam, nav tādas kafejnīcas, kur pēc pastaigas ar bērnu varētu iet pasēdēt un apēst kādu smalkmaizīti,» stāsta Z. Kozlovska.

Bērniem draudzīga vide un arī pašas smalkmaizītes ir arī galvenais apsvērums šobrīd. «Jau konditorejas radīšanas brīdī zinājām, ka vēlamies tādas bulciņas, kurās ir dabīgas sastāvdaļas, vai arī vismaz zinām, kas ir to sastāvā,» stāsta Z. Kozlovska.

Viņa norāda, ka arī pašlaik, izvēloties sastāvdaļas, tiek izvērtēts to dabīgums un kvalitāte. «Daudzi, aizbildinoties ar ražošanas noslēpumu, pilnībā neatklāj produktu sastāvu. Es piedzīvoju šoka terapiju, kad ienākot konditorejas biznesā, sapratu, ka liela daļa kafejnīcās nopērkamu produktu sastāv no pulverīša, kas sajaukts ar ūdeni,» stāsta Z. Kozlovska, skaidrojot ka arī šobrīd seko savai pārliecībai. Tiesa gan, izrādās arī ne visi konditori zina, kā gatavot cepumus vai bulciņas no piena, miltiem, olām un citām «īstām sastāvdaļām». «Mēs meklējam tādus, kas ieraugot olas, miltus, saprotu, ko ar tiem darīt,» pauž Z. Kozlovska.

Izrādās, ka ne visas sastāvdaļas gana kvalitatīvas var nopirkt tepat Latvijā. Piemēram, piens, medus, olas, sviests un milti tiek pirkti tepat, savukārt tādas sastāvdaļas kā raugs un brūnināts cukurs – ārzemēs. Vairāk par Cimeakukuļa ceptajās ingvera piparkūkās izmantotajām sastāvdaļām un ražošanas procesu uzziniet, aplūkojot galeriju augstāk!

Savukārt recepte ik gadu tiek veidota no jauna, turklāt tas notiek pāris mēnešus pirms piparkūku sezonas sākuma. «Lai arī cepam piparkūkas jau četrus gadus, mainās iepirktā garšvielu maisījuma sastāvs, garša, tāpat mums ne vienmēr patīk, kāds garšvielu maisījums ir sanācis un tad to mainam, liekam klāt savas sastāvdaļas,» stāsta Ciemakukuļa īpašniece. «Ar draudzeni mīcam mīklu un garšojam. Pēc divu dienu darba nonākam pie tā, kas mums patīk,» par ideālās receptes tapšanu stāsta Z. Kozlovska. Viņa nenoliedz, ka gatavošana un rosīšanās virtuvē ir viņas sirdslieta.