Ražošana

Kā top? Coo Culte zīmola sieviešu apģērbi

Laura Mazbērziņa, 29.03.2019

Tālāk galerijā skaties, kā tiek ražoti Coo Culte apģērbi.

FOTO: publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Šajā piektdienā portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā ielūkoties apģērbu zīmola Coo Culte ražotnē.

Pašmāju ražotājs Coo Culte gadu gaitā ir izveidojis savu stilu, kas apvieno brutālo ar sievišķīgo. Tas atradis savu tirgus nišu, piemēram, apvienojot mākslīgo ādu ar tillu.

Uzņēmuma ražotne kopš 2014. gada atrodas Rīgā, Ganību dambī. Sākotnējās 20 kvadrātmetrus nelielās telpas pārtapušas par vairāk nekā 500 kvadrātmetrus lielu ražotni. «Visi audumi ražotnē ir sistematizēti datorprogrammā. Kaut arī to ir daudz un varētu šķist, ka nevar pat izskaitīt, jebkuru audumu var ātri atrast,» stāsta Coo Culte īpašniece Ilona Giberte.

Biznesa pirmsākumi meklējami 2009. gadā. No hobija tas pamazām pārtapis par I. Gibertes pamatdarbu un šobrīd viņai ir vairāk nekā 20 cilvēku liela komanda.

Viss sācies ar apakšveļas līniju, piedāvājot dažāda veida sieviešu biksītes, galvenokārt dāvanām. Šobrīd Coo Culte šuj sieviešu ikdienas kleitas, kāzu kleitas, vakarkleitas un citus apģērbus. Tajos tiek izmantotas mežģīnes, mākslīgā āda, tills, ziedu aplikācijas un citi efekti, kas piešķir zīmolam īpašu stilu.

Coo Culte apģērbi tiek ražoti Latvijā, bet to tirdzniecībai citās valstīs izveidots franšīzes tīkls. Pirmais ārvalstu tirgus uzņēmumam bija Baltkrievija, kas ik gadu uzrāda arvien labākus pārdošanas rezultātus. Šobrīd Coo Culte produkcija tiek tirgota arī Lietuvā un Austrālijā. I. Giberte teic, ka ārzemju sadarbības partneri Coo Culte atrod paši.

Coo Culte apģērbi nopērkami piecās vietās Rīgā, bet par attīstību ārpus galvaspilsētas pagaidām netiek domāts. Tādēļ tuvākajā nākotnē plānots vairāk attīstīt digitālo platformu zīmola popularizēšanai.

Katru gadu Coo Culte apgrozījums aug aptuveni par 20%. 70% no apgrozījuma veido Latvijas tirgus, 30% - ārvalstu. I. Giberte stāsta, ka mēnesī tiek saražoti vairāki tūkstoši apģērba vienību.

Raksta galerijā skaties, kā ražo Coo Culte zīmola apģērbus!