Ražošana

Kā top? Dobeles Sveces

Ilze Žaime, 20.12.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šonedēļ rubrikā "Kā top?" portāls Db.lv piedāvā aplūkot, kā uzņēmumā "Baltic Candles" Dobelē tiek izgatavotas sveces.

Sveces var būt ļoti atšķirīgas, izgatavotas gan no augu, gan dzīvnieku valsts izejvielām. Tās var saturēt vasku, eļļas, parafīnu, atšķirties savā starpā krāsu, formu un struktūras ziņā. Vispopulārākās Dobelē ražotās sveces ir pulverpresētās un videi draudzīgi sertificētās stearīna sveces.

Uzņēmuma direktore Zita Sāviča norāda, ka no visām sveču krāsām un formām, visvairāk tiek ražotas klasiskas, baltas sveces. "Tas, iespējams, tādēļ, ka dzīvojam laikā, kad dekorāciju netrūkst, un izvēloties sveces, pircēji pieturas pie klasikas," viņa norāda.

Uzņēmums "Baltic Candles" sveču ražošanu uzsāka 1996.gadā, tolaik visu produkciju ražojot tikai tādu, kā vēlējās pasūtītāji. Šobrīd puse no produkcijas tiek ražota vadoties pēc uzņēmuma idejām, otra puse top kā specializēti pasūtījumi. Taču pēdējos desmit gadus uzņēmums sveces pārdod arī Latvijā un ir attīstījis savu zīmolu "Dobeles Sveces".

Galvenais sveču eksporta tirgus ir Skandināvijas valstis, Latvijā paliek tikai 2% no saražotā kopprodukta. Attiecībā uz to, kas ietekmē patērētāju izvēli sveču ziņā, Z.Sāviča norāda, ka "cilvēki aizvien vairāk domā par to, no kā produkti ir izgatavoti un no kurienes tie nāk. Lai gan tās ir pamatlietas, tikai tagad cilvēki sāk par to aizdomāties vairāk".

Sveču izejvielas tiek importētas gan no Eiropas piegādātājiem, gan no tālākiem pasaules punktiem. "Strādājam tikai ar kvalitatīviem izjemateriāliem, kas tiek piegādāti no atbildīgiem un uzticamiem piegādātājiem," norāda Z.Sāviča. Savukārt Latvijā uzņēmums iegādājas pamatā pakošanas materiālus.

Sveču ražošanas uzņēmumā valda izteikta sezonalitāte. "Sveces pērk visos gada tumšajos mēnešos - tajos, kuru nosaukumā ir burts R, no septembra līdz aprīlim. Pārējie mēneši ir aktīvie ražošanas mēneši," paskaidro uzņēmuma direktore.

Ja pirms vairāk nekā pieciem gadiem uzņēmumā ražošanas apjomi pavasaros nereti tikuši samazināti ļoti izteikti, tad tagad, pateicoties sabalansētākais ražošanas plūsmai, sezonalitāte palēnām zaudē savu ietekmi.

Tāpat uzņēmums pēdējos gados ir daudz investējis ražošanas iekārtu iegādei un roku darbu aizvien vairāk sāk aizstāt automatizēti procesi. Arī sveces, kas pildītas trauciņos, pirms desmit gadiem ar rokām lēja darbinieki, taču šodien to paveic ražošanas iekārtas.

Kā top trauciņos pildītas sveces, skatieties galerijā!

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sveču ražotājs SIA «Baltic Candles Ltd» aizvadītajā finanšu gadā no 2018. gada 1.maija līdz 2019. gada 30.aprīlim strādājis ar apgrozījumu 18,452 miljoni eiro un uzņēmuma peļņa sasniedza 1,381 miljonu eiro, ziņo «Lursoft» Klientu portfelis.

Salīdzinot ar finanšu gadu, kas noslēdzās 2018.gada 30.aprīlī, uzņēmuma apgrozījums pieaudzis par 9% jeb 1,525 miljoniem eiro, savukārt tā peļņa pieaugusi par 16,3% jeb 194 tūkstošiem eiro.

«Lursoft» multi atskaite liecina, ka uzņēmuma apgrozījums pieaudzis jau piekto gadu pēc kārtas, arī uzņēmuma peļņas rādītāji pēdējos četrus gadus pārsniedz vienu miljonu eiro.

SIA «Baltic Candles Ltd» pagājušajā finanšu gadā uz Eiropas Savienības dalībvalstīm eksportējis sveces 15,204 miljonu eiro vērtībā, Latvijā realizēta produkcija 412 tūkstošu eiro vērtībā, bet uz citām valstīm eksportētas sveces 2,837 miljonu eiro vērtībā, liecina uzņēmuma gada pārskats.

Komentāri

Pievienot komentāru