Quantcast
Ražošana

Kā top? Mēbeles Rīgas Krēslu fabrikā

Monta Glumane, 01.03.2019

Uzņēmums fokusējas uz liekti līmēta saplākšņa mēbeļu ražošanu. RKF strādā aptuveni 50 darbinieki.

Foto: Paula Čurkste/LETA

Jaunākais izdevums

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties SIA Rīgas Krēslu fabrika ražotnē, kur tiek ražotas dažādas mēbeles.

Rīgas Krēslu fabrika (RKF) jau kopš 1999. gada ražo krēslus, galdus, mīkstās un citas mēbeles.

Uzņēmums galdus un krēslus ražo no liekti līmēta saplākšņa, kas, pēc uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Alda Circeņa domām, ir dizainiski pievilcīgs un ergonomisks materiāls. RKF ražo mēbeles arī mācību iestādēm, tādēļ uzskata par nepieciešamu nepārtraukti meklēt risinājumus, kas mēbeles padara vēl draudzīgākas cilvēka ķermenim un palīdz, skolas solā sēžot, nenogurt. «Mana vēlme ir, lai Latvijas skolās būtu normāli krēsli,» teic A.Circenis.

Latvijas skolās šobrīd ir liels pieprasījums pēc galdiem ar lamināta virsmu. Savukārt, birojos pieprasītas ir tā sauktās akustiskās mēbeles, kas slāpē apkārtējos trokšņus. Tas šobrīd ir viens no galvenajiem uzdevumiem biroju mēbeļu ražošanā, par tendencēm stāsta A.Circenis.

Viņš uzskata, ka līdz ar izglītības reformu Latvijā ir jāmainās arī skolu videi. «Nav jēgas mācīt pa jaunam tajās pašās vecajās klasēs, kur visi sēž taisnās rindās un skatās viens otram pakausī. Piemēram, Vācijā un Somijā ļoti daudzās skolās mēbeles ir brīvi transformējamas, lai tās var pielāgot augumam, krēsli ir uz riteņiem. Pie mums 12.klasē divmetrīgiem čaļiem piedāvā sēdēt uz tiem pašiem krēsliem, uz kuriem sēž piektās klases skolēni,» norāda A.Circenis. Uzņēmums ir uzvarējis konkursā, kura ietvaros plānots saražot vairāk nekā 1000 galdus un krēslus Jelgavas ģimnāzijai.

A.Circenis arī norāda uz kādu Latvijas tirgus īpatnību: «Mēs jokojam, ka to, ko esam radījuši vakar, to šodien vairs nevar pārdot. Tirgus ir mazs, visi viens otru pazīst un nepārtraukti tiek prasīts kaut kas jauns. Ir nepieciešama ļoti intensīva jauno produktu plūsma.»

Iespēju robežās uzņēmums gan intelektuāli, gan finansiāli cenšas attīstīties jauna dizaina mēbeļu ražošanā. Tomēr tas prasa lielus līdzekļus. Piemēram, lai izgatavotu vienu krēsla presformu, nepieciešami 4000 - 5000 eiro.

RKF produkcija tiek ražota ne tikai vietējam tirgum, bet nonāk arī citās pasaules valstīs. Uzņēmuma eksporta apjomi aug un šobrīd tie veido 40% no kopējā apgrozījuma. Runājot par eksportu, uzņēmuma vadītājs skaidro: «Uz savu produktu mērķa tirgiem nevaram skatīties tā, kā to dara pārtikas ražotāji. Piemēram, ja kādā reģionā cilvēkiem garšo baltmaize, tad tas ir potenciālais tirgus. Jāņem vērā, ka krēsli ir samērā augstā cenu kategorijā.» Tādēļ uzņēmums meklē partnerus, ar kuru palīdzību virzīties konkrētā tirgū. Ar potenciālo eksporta tirgu izpēti tas nenodarbojas, tādējādi velti netērējot laiku. A.Circenis uzskata, ka produktīvāk ir izlikt uzņēmuma produktus apskatei, piemēram, sociālajos tīklos, tādējādi uzrunājot interesentus.

Papildu mēbeļu ražošanai uzņēmums izpilda arī citus pasūtījumus. Tā, piemēram, šogad tas plāno saražot 12 tūkstošus velosipēdu kastu Holandes tirgum. «Tas ir diezgan patīkams apjoms. Tas nozīmē, ka katru dienu cilvēkiem ir darbs,» komentē uzņēmuma valdes priekšsēdētājs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viduskurzemes pamatskolas - attīstības centra nodibinātais skolēnu mācību uzņēmums "Jaunais amatnieks" kopā ar Rīgas Krēslu fabriku (RKF) uzsāk ergonomisku krēslu TIP ražošanu Latvijas skolām, informē RKF.

Krēsla detaļas izgatavošanā iesaistīti bērni ar garīgās attīstības traucējumiem. Viduskurzemes pamatskolas - attīstības centram ir sava darbnīca kokmateriālu apstrādei un dažādu priekšmetu izgatavošanai un tur arī noritēja bērnu apmācība detaļas izgatavošanā. Apmācību nodrošināja Rīgas Krēslu fabrikas pārstāvis Andris Nīmanis.

Ideja iesaistīt bērnus ar īpašām vajadzībām ergonomisku krēslu ražošanā savulaik radās Viduskurzemes pamatskolas - attīstības centra direktorei Inārai Oļenai. Viņasprāt, šāda sadarbība palīdzētu mainīt sabiedrības uztveri un parādīt, ka bērns ar garīgās attīstības traucējumiem var palīdzēt ar savu darbu radīt ergonomisku vidi saviem vienaudžiem skolās. Turklāt ar šo projektu viņa vēlējās risināt vienlaicīgi divas problēmas - ražojot ergonomiskus krēslus, mazināt skoliozes straujo izplatību Latvijas izglītības iestādēs un nodrošināt absolventu sekmīgu iekļaušanos darba tirgū.

Komentāri

Pievienot komentāru
Viedokļi

Papildināta - Eksperiments: Kā es vergoju Latvijas uzņēmumā par 20 eiro dienā

Db.lv, 17.12.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pievienots uzņēmuma komentārs.

Žurnālista un blogera Denisa Bartecka eksperiments šoreiz aizvedis viņu uz Dreiliņiem.

Ieskats sociālajā tīklā Facebook publicētajā D. Bartecka materiālā:

Ik nedēļu no Latgales autobuss ved cilvēkus uz galvaspilsētu. Uz darbu. Uz lielu Latvijas kompāniju. Kompāniju, kuru zina ikviens. Cilvēki brauc strādāt smagu, fizisku darbu. Sešas dienas nedēļā. Ar nereālu darba grafiku. Ar nožēlojami zemu algu. Cilvēki brauc uz verdzību, turklāt brīvprātīgi. Un ne vienu reizi vien. Brauc ar autobusiem, kuri pastāvīgi kursē vairākas reizes nedēļā. Es solīju izmēģināt šo darbu pats un pastāstīt, kā tas bija.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būvniecība un īpašums

FOTO: Investējot 13,6 miljonus eiro, pabeigta Jelgavas Valsts ģimnāzijas pārbūve

Monta Glumane, 31.07.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noslēgusies Jelgavas Valsts ģimnāzijas pārbūve un tā pieņemta ekspluatācijā, informē RERE grupa.

Būvdarbi objektā ilga divarpus gadus, un skola piedzīvojusi pārmaiņas – ēkai ir jauns jumts un logi, atjaunota un 20. gadsimta 30. gadu funkcionālajai arhitektūrai raksturīgos pelēcīgos toņos nokrāsota fasāde, labiekārtota teritorija un rekonstruēts stadions. Izbūvētas jaunas komunikācijas – apkure, kanalizācija, ūdensvads, elektrība –, kas nebija mainītas kopš ēkas atjaunošanas pēc Otrā pasaules kara. Tāpat sakārtota drenāžas sistēma un veikti vēl citi pasākumi, lai augstais gruntsūdeņu līmenis neradītu applūšanas draudus un nebojātu skolas pamatus.

Izremontētas arī skolas telpas, vienlaikus veidojot telpu grupas mācību priekšmetu blokiem, piemēram, valodu un vēstures bloku, matemātikas un informātikas bloku, dabaszinību (ķīmijas, fizikas, bioloģijas, ģeogrāfijas) bloku. Pagrabstāvā joprojām būs virtuve, ēdamzāle, garderobe un zēnu mājturības kabinets, bet no jauna izveidots meiteņu mājturības kabinets, kurā būs šujmašīnas un virtuves aprīkojums. Tāpat izbūvēta plaša un moderna bibliotēka, vieta atrasta arī skolas muzejam.

Komentāri

Pievienot komentāru