Foto stāsts

Kā top?: Mežrozes gultasveļa

Gunta Kursiša, 22.10.2013

«Mežrozē» tiek ražota gultas veļa, aizkari un auduma tekstils, taču gultas veļa no šīm trim kategorijām ir pārliecinoša līdere un no visa saražotā aizņem aptuveni 40%. Db.lv piedāvā ielūkoties, kā tiek sagatavots audums, kā tas tiek apdrukāts, apstrādāts, sašūts un sapakots.

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aptuveni divdesmit minūšu braucienā no galvaspilsētas centra, Juglā, Brīvības ielā 403, atrodas Baltijas valstīs lielākā gultasveļas, audumu un virtuves izstrādājumu ražotne. Tā kā cilvēks miegā pavada aptuveni trešdaļu savas dzīves, Db.lv piedāvā ielūkoties gultasveļas tapšanas procesā SIA Mežroze ražotnē.

SIA Mežroze šūto izstrādājumu daudzums mēnesī sasniedz 100 tūkst. vienību. Laikā no šā gada janvāra līdz septembrim uzņēmumā tika saražots aptuveni viens miljons gatavu izstrādājumu, no kuriem aptuveni 40% veido gultasveļa, Db.lv uzzināja ražotnē.

Lielākā daļa – aptuveni 90% - no visas saražotās produkcijas tiek eksportēta, bet atlikušie 10% nonāk vietējā tirgū. Turklāt lielāko daļu eksporta veido preču pārdošana Skandināvijas valstīs. «Nevarētu teikt, ka esam kā speciāli mērķējuši uz Skandināvijas tirgu, drīzāk šīs valstis ir izvēlējušās mūs. Sākotnēji mēģinājām eksportēt uz dažādām Eiropas valstīm, taču no tieši no Skandināvijas bija lielākais pieprasījums,» Db.lv stāstīja prezidenta padomes administrācijas vadītājs Sergejs Vitvickis. Tāpat Mežrozes produkcija mazākos apjomos tiek tirgota arī citur, piemēram, ASV tirgū tiek pārdoti lina izstrādājumi.

Lai arī satīns vēl aizvien ir SIA Mežrozes ražošanas apjomu līderis, parādās tendence cilvēkiem aizvien vairāk izvēlēties lina produktus, pauda SIA Mežroze pārstāvis. Gultas veļa tiek ražota no gana plaša audumu klāsta, piemēram, no satīna, mitkala, perkala, lina.

Gultas veļas ražošana sākas ar kokvilnas iepirkšanu no Ķīnas, Indijas, Pakistāna un Amerikas, kas ir līderes kokvilnas audzēšanā. Pēc tam ražotnē tiek veiktas vairākas apstrādes procedūras, un uz auduma tiek uzdrukāts zīmējums. Kā noskaidroja Db.lv, sarežģītākais posms visā ražošanas procesā ir auduma apdruka, un pašlaik SIA Mežroze auduma apdrukā izmanto trīs līnijas, no kurām viena ir digitālās drukas līnija, ko uzņēmums sāka izmantot šā gada februārī.

SIA Mežroze ražošana Rīgā izvietota četrās ražošanas ēkās, no kurām pēc platības lielākais ir balināšanas korpuss (pirmajā tā stāvā izvietotas balināšanas līnijas, otrajā - drukāšanas cehs, trešajā - šūšanas cehs un vietējā tirgus noliktava) – tas aizņem aptuveni 16 tūkstošus kvadrātmetru.

Uzņēmums pērn apgrozīja vairāk nekā 7,33 miljonus latu, savukārt tā peļņa 2012. gadā veidoja vairāk nekā 63 tūkstošus latu, liecina Lursoft dati.

Vairāk par ražošanas procesu uzziniet, aplūkojot galeriju augstāk!

Komentāri

Pievienot komentāru