Kā top?: MILZU! graudaugu pārslas 

Šajā piektdienā portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā ielūkoties uzņēmuma SIA MILZU! ražotnē, kur top graudaugu pārslas. 

Žanete Hāka, 2016. gada 06. maijs plkst. 7:48

«Ideja par uzņēmumu radās salīdzinoši vienkārši – sapratu, ka vajadzētu sākt ko ražot, pētīju segmentus, kuros varētu ieiet un izvērtēju konkurenci no vietējo un ārvalstu ražotāju puses,» stāsta MILZU! saimnieks Enno Ence.

«Rezultātā izkristalizējās vairāki varianti, kuros varētu startēt un veidot biznesu. Tas gan bija krīzes laiks, tādēļ sarunas ar investoriem nevainagojās ar panākumiem. Galu galā sapratām, ka tieši pārslu ražošana ir segments, kurā varam startēt ar pašu līdzekļiem un vēlāk piesaistīt finansējumu. Ar finansējuma piesaisti mums veicās salīdzinoši labi – devāmies pie vairākām bankām, un galu galā AS Citadele, izvērtējot mūsu kompānijas potenciālu, sniedza mums aizdevumu.»

Jau sākumā uzņēmums ir definējis, ka nevēlas kopēt kāda cita ražotāja produktu, bet radīt savu, kā arī tika izvirzīts mērķis kļūt par līderi nišā. «Mēs analizējām, kādi graudaugi ir pieejami, un produktu ražošanai izvēlējāmies rudzus un auzas. Piesaistot zinātniekus, radījām produktu receptūras. Tādējādi mēs ieguvām spēcīgas konkurences priekšrocības, un MILZU! kā veselīga alternatīva aizstāj importa produktus.»

Sākot sagatavošanās darbus, uzņēmums visus procesus veica paralēli - vērtēja pieejamo Eiropas fondu līdzfinansējumu un sadarbojās ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un veica citus darbus, lai strauji uzsāktu biznesu. . Jau pirms ražotnes izveides MILZU! slēdza sadarbības līgumus ar veikaliem par Latvijā ražotu produktu piegādi. Tāpat paralēli tika veidots iepakojumu dizains, iekārtota ražotne. Uzsākot ražošanu,

Šobrīd MILZU! Produkcija ir pieejama visās Baltijas valstīs un tuvākajā laikā uzņēmums sāks eksportu arī uz Poliju,Baltkrieviju, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Izraēlu. Tāpat uzņēmums skatās uz Skandināviju kā potenciālo tirgu nākotnē.

MILZU! pārslu ražotne atrodas Kuldīgā. E. Ence stāsta, ka ražošanai piesaistīts Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējums, un tā piesaistes prasības noteica, ka ražotnei ir jāatrodas ārpus pilsētas. «Tā kā mūsu lauku īpašums atrodas Kurzemē pie Kolkas, tad secinājām, ka rūpnīcai jāatrodas Kurzemē. Kad sākām meklēt vietu ražotnei, saprotām, ka pēc parametriem, kurus bijām iedomājušies, nemaz tik daudz rūpnīcu ar nepieciešamo infrastruktūru un atbilstošām prasībām nav pieejamas. Kuldīgas novada pašvaldība bija atsaucīga vietas meklējumos un galu galā MILZU! pārslu ražotne izvietota tieši Kuldīgā.» raksturo E. Ence.

Patlaban uzņēmums intensīvi strādāeksporta tirgu apgūšanā , kā arīveido jaunus produktus, taču MILZU! rūpīgi vērtē, lai jaunais produkts nekonkurētu ar citu esošu produktu.

Pērnā gada nogalē eksporta īpatsvars MILZU! pārdošanas apjomos bija 6%, taču šā gada pirmā ceturkšņa beigās tas sasniedz jau vairāk nekā 20% rādītāju.

Galerijā augstāk iespējams ielūkoties MILZU! ražotnē! 

 

 

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2016. gada 05. maijs plkst. 8:38

SIA Klaips.lv ienāk tirgū ar maizi, kam ir zems ogļhidrātu un augsts...

2016. gada 05. maijs plkst. 8:13

Balstoties uz PPP principu, ar SIA Getliņi Eko un viena vai vairāku...

2016. gada 03. maijs plkst. 16:51

Rīgā jau otro reizi norisinājās starptautiskais konkurss Rietumu FinTech Challenge, kurā piedalījās...

2016. gada 03. maijs plkst. 15:16

Biznesa portālam db.lv šodien tika dota ekskluzīva iespēja paviesoties Rīgā topošajā...

2016. gada 03. maijs plkst. 10:17

2016.gads būvniecībā sācies ar apjomu kritumu; gaidot uz Eiropas Savienības līdzfinansēto programmu...

Nepalaid garām

SIA Rešetilovs aizvirzās no krīzes, ko uzņēmums savā 28 gadu pastāvēšanas laikā...

Nepilniem 40 000 mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem var nākties domāt par savu nākotni,...

Šefpavārs Maksims Cekots, atverot restorānu Max Cekot Kitchen Rīgā, Torņkalnā, kurā piedāvā...

Lai gan konkurence elektronikas mūzikas instrumentu ražošanas segmentā ik gadu saasinās, SIA...

Investējot 15 miljonus eiro, Salienā, Babītes novada Piņķos uzsākta King's College Britu...