Kā top? Sporta zāles segums SIA RUBRIG 

Šajā piektdienā portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties SIA RUBRIG ražotnē, kur top gumijas drošības plāksnes sportam, bērnu rotaļlaukumiem un citiem iekštelpu un ārā infrastruktūras objektiem ar augstu traumu rašanās riska faktoru.

Db.lv, 2019. gada 25. janvāris plkst. 6:10

Kompānijas ražotne Ādažos izveidota 2016.gadā un patlaban tās ražošanas jauda tuvojas 100 tūkstošiem kvadrātmetru gumijas seguma gadā. SIA RUBRIG valdes priekšsēdētājs Dainis Bonda stāsta, ka jau pirms uzņēmuma izveides viņš strādājis drošības segumu jomā, un, izpētot tirgu, kopā ar kolēģiem secinājuši, ka tuvākajā reģionā neviens nopietns uzņēmums šādu produkciju neražo, vien pāris kompānijas to dara mazos apjomos.

Uzņēmums sāka darbību ar bērnu laukumu flīžu ražošanu, pirmie pasaulē piedāvājot bērnu laukumu flīzes ar četru veidu dizainu – Saplīsusī zeme, Viļņi, Strīpas un Austras koks, tāpat ražošanā ieviests plāns sporta zāļu segums. Ražotnes iekārtas iedarbinātas pirms aptuveni 2,5 gadiem - rudens sezonā sākotnēji testēti ražošanas procesi, vērtēta izgatavotā produkcija un vērots pieprasījums, un pirmo līgumu kompānija noslēdza janvārī par produkcijas piegādi uz Beļģiju, Briseles diplomātu bērnu skolu. Divu gadu laikā attīstība bijusi strauja, un patlaban produkciju uzņēmums eksportē jau uz 20 pasaules valstīm. Lielākoties prece tiek vesta uz Eiropas Savienības valstīm, taču ir klienti arī ārpus tās, un viens no nozīmīgiem klientiem ir Izraēlā. RUBRIG ražojis arī segumu, kas tiek izmantots kā pagaidu ceļš, smagai armijas tehnikai šķērsojot grants un asfalta ceļus, produkta daudzveidību raksturo D. Bonda. «Šobrīd esam attīstījušies tik tālu, ka saskatām nozīmīgu potenciālu un straujāku izaugsmi fitnesa zāļu, crossfita un citu ar sportu saistītā nišā. Kā atbildi augošajam pieprasījumam pirms pāris mēnešiem iegādājāmies jaunu iekārtu, kas spēj sagriezt gumiju plānā segumā ar precizitāti līdz milimetra desmitdaļām. Jaunās iekārtas iegādē ieguldīti 250 tūkstoši eiro,» stāsta D. Bonda. Uzņēmums ik gadu piedalās arī vidēji 4-5 izstādēs, kur prezentē savu produktu.

Šobrīd uzņēmums ražo arī 3D formas gumijas figūras, kas primāri paredzētas bērnu laukumiem vestibulārā aparāta attīstīšanai, tās tiek izmantotas arī sēdēšanai šajos laukumos, kā arī sporta nodarbībās, piemēram, crossfita zālēs vai satiksmes ierobežošanai, lai, piemēram, norobežotu zālājus un mašīnas to neizbraukātu.

«Esam absolūti zaļi domājošs uzņēmums un rūpējamies par apkārtējo vidi. Nepiesārņojam vidi, bet tieši otrādi, iepērkot Latvijā samaltu, nolietotu vecu riepu gumijas granulas, lielākoties no Jaunjelgavas, piešķiram tām otru dzīvi. Mūsu produkts pēc sava kalpošanas laika, kas vidēji ir 10-15 gadi, atkal ir samaļams – pārstrādājams un izmantojams kā izejmateriāls. Labprāt sadarbojamies arī ar produktu dizaineriem jaunu produktu izstrādē,» stāsta D. Bonda. Gada laikā kompānija pārstrādā apmēram 2000 tonnu riepu granulu, kas iegūtas no apmēram 3000 tonnām nolietoto riepu, lielākoties tiek izmantotas kravas automašīnu riepas.

«Kopumā RUBRIG iet vienā solī ar pasaules ritmu. Neesam lieli, uzņēmumā strādā 20 cilvēki, kas strādā trīs maiņās, uzņēmumā strādā darbinieki no Ādažiem, Garkalnes un Saulkrastiem. Šobrīd domājam, kur ņemt vēl cilvēkus, kad palielināsim jaudu uz 24/7. Vasarā dodam darbu arī jauniešiem, pērnvasar uzņēmumā strādāja pieci bērni. Jaunieši vēlas strādāt, taču, lai gan ļoti bieži darbā nepieciešama pieredze, mums ir tādi darbi, kuri jaunajiem censoņiem ir pa kaulam kā, piemēram, produkcijas pakošana, tādēļ varam viņiem šo iespēju piedāvāt,» saka D. Bonda.

Pērn desmit mēnešos uzņēmuma apgrozījums sasniedza aptuveni 1,2 miljoni eiro, salīdzinot ar 680 tūkstošiem eiro iepriekšējā gadā. Kompānijas pasūtījumu portfelis ir komplekss un lielākoties sastāv no konkrētiem pasūtījumiem konkrētā valstī. Dati liecina, ka fitnesa, sporta zāļu segums veido 58 % no kopējiem pārdošanas apjomiem, 4% - zirgu staļļu segums, un aptuveni 38% - bērnu laukumu segums. Savukārt eksports veido 70% no kopējiem pārdošanas apjomiem, bet 30% - pārdošana vietējā tirgū. Šajā gadā uzņēmums iecerējis eksporta īpatsvaru palielināt līdz 80-85% no kopējiem pārdošanas apjomiem. Publiski pieejamā informācija liecina, ka Zviedrijā kopumā ir 50 tūkstoši bērnu laukumu, no kuriem aptuveni puse neatbilst normatīviem, līdz ar to bērnu rotaļu laukumu segumu ražotājiem ir labs potenciāls,« uzskata D. Bonda.

RUBRIG strādā B2B segmentā, sadarbojoties ar starptautiskajiem klientiem, proti, izplatītājiem, speciālistiem savā nišā, kas nodarbojas, piemēram, bērnu laukumu iekārtošanas, fitnesa zāļu aprīkošanas vai labiekārtošanas jomā. Uzņēmumam ir arī veikals Ādažos, kurā var iepirkties arī privātie klienti!

Tuvākajā nākotnē uzņēmums plāno turpināt investēt, iegādājoties datorprogrammējamu darbagaldu – oscilējošu tangenciālu nazi, ar kuru klientiem no plānā seguma varēs piedāvāt izveidot jebkura veida logo, uzrakstus vai unikāla dizaina grīdas segumus. Tāpat tiek domāts par jaunu ražošanas iekārtu iegādi, kas būs nākošais solis ražošanas attīstībā. Ir arī jaunas produktu idejas, par ko šobrīd ir pāragri runāt, saka D. Bonda.

Galerijā augstāk - ieskats ražotnē un kompānijas produkcijā!

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2019. gada 22. janvāris plkst. 10:41

Divi no būtiskākajiem faktoriem, izvēloties aviokompāniju, ir cena un kompānijas reputācija,...

2019. gada 17. janvāris plkst. 12:49

Netiešo nodokļu jomā šajā gadā lielā mērā turpinās un tiek ieviestas iepriekš...

2019. gada 14. janvāris plkst. 10:07

Kaut arī pasaules ekonomikas izaugsme palēninās, aizvien tiek īstenoti dažādi nozīmīgi būvniecības...

2019. gada 11. janvāris plkst. 16:14

Šajā gadā turpinās sadārdzināties gan pārtika, gan mājokļi, taču cenu kāpums nebūs...

2019. gada 11. janvāris plkst. 15:33

2018. gada decembrī, salīdzinot ar 2017. gada decembri, vidējais patēriņa cenu līmenis...

Nepalaid garām

Alus pasaule ir daudz plašāka, nekā varētu iedomāties, stāsta šī dzēriena someljē...

SIA Rešetilovs aizvirzās no krīzes, ko uzņēmums savā 28 gadu pastāvēšanas laikā...

Nepilniem 40 000 mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem var nākties domāt par savu nākotni,...

Šefpavārs Maksims Cekots, atverot restorānu Max Cekot Kitchen Rīgā, Torņkalnā, kurā piedāvā...

Lai gan konkurence elektronikas mūzikas instrumentu ražošanas segmentā ik gadu saasinās, SIA...

No šīs sadaļas
2019. gada 01. februāris plkst. 7:25

Biznesa portāls db.lv viesojās SIA Papīrs Com ražotnē Rīgā, Zolitūdē, lai vērotu,...

2019. gada 31. janvāris plkst. 7:19

SIA Glass & Wood Latvijas būvniecības biznesā ieņem stabilu un ekskluzīvu tirgus...

2019. gada 24. janvāris plkst. 10:07

Vācijas autobūves uzņēmuma «Audi» darbinieki Ungārijā ceturtdien paredzējuši sākt vienas...

2019. gada 24. janvāris plkst. 8:51

Dārzeņu audzētāja, siltumnīcu kompleksa «Mežvidi» īpašnieks «Latgales dārzeņu loģistika»...

2019. gada 23. janvāris plkst. 15:43

Komercreģistrā ierakstītas izmaiņas celtniecības materiālu ražotāja SIA «Tenapors» valdē,...

2019. gada 23. janvāris plkst. 15:12

Metāla kannu un ugunsdzēsības aparātu korpusu ražotāja SIA «Valpro» apgrozījums aizvadītajā...

2019. gada 23. janvāris plkst. 11:04

Iepriekš aizmirstībā grimusī izcilā arhitektūras pērle atdzimst, pirmie sakārtoti vīna pagrabi,...

2019. gada 23. janvāris plkst. 10:51

Snēpelē – nomaļā apdzīvotā vietā Kuldīgas novadā – top zīmola Mazo lāču...

2019. gada 22. janvāris plkst. 15:20

2018. gada decembrī, salīdzinot ar 2017. gada decembri, ražotāju cenu līmenis Latvijas...

2019. gada 22. janvāris plkst. 14:33

AS Brīvais vilnis valde 28.februārī sasaukusi ārkārtas akcionāru sapulci, liecina kompānijas...