Eksperti

Kā «zoodārza prezidents» kļuva par sorosītu

Sandris Točs, speciāli DB, 27.08.2018

DB 27.augusta numura vāks

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Savu pretinieku psiholoģiska ietekmēšana un pazemošana ir iecienīta metode Sorosa organizāciju darbā. Savulaik uz savas ādas to pilnā mērā izjuta bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers. Viņu bakstīja ar lietussargiem un nesauca citādi kā par «zoodārza prezidentu». Līdz kāds gudrs padomnieks – ļoti iespējams, tas bija toreizējais prezidenta kancelejas vadītājs Edgars Rinkēvičs – ieteica Valdim Zatleram «nobučot Džordža Sorosa roku».

Patiesi, atlika Latvijas Valsts prezidentam privātā dzīvoklī satikties ar miljardieri Džordžu Sorosu, un attieksme pret viņu izmainījās kā uz burvju mājienu.

Tagad Valdis Zatlers ir kļuvis «pieņemams», lai ko viņš darītu vai nedarītu. Maksimas traģēdijas sēru dienā, kad zem sagruvušā veikala drupām dzīvību tikko bija zaudējuši 54 cilvēki un pie televizoriem raudāja pat sveši cilvēki, Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu devās uz modes skati Viļņā. Fotogrāfijas jautrā noskaņā no Lietuvas naktskluba Zolitūdes traģēdijas sēru dienā uz mirkli šokēja pat Zatlera partijas biedrus. Jebkuru citu šādas bezsirdības demonstrācija, iespējams, padarītu par politisko līķi uz visiem laikiem. Taču ne sorosītu sorosītu medijos – te kopš noteikta laika Zatleram ir «atlaists» viss.

Ja suni tur badā, tad viņu var iemācīt pieluncināties arī tai rokai, kura vēl nesen viņu ir situsi. Tevi lauž, apsaukā, morāli iznīcina, līdz tu kļūsti par sorosītu. Savus pretiniekus viņi vienā korī tagad saukā par «kangariem» un «nodevējiem» gluži tāpat, kā par «idiotu» un «nodevēju» viņi apsaukāja ASV prezidentu Donaldu Trampu. Tās ir psiholoģiskās tehnikas un manipulācija – pūļa iespaidošana, kas balstās uz bailēm. Cilvēkam ir jānobīstas no agresīva pūļa viedokļa, no šķietama «vairākuma viedokļa», par kādu tiek iztēlots noteikts viedoklis, nepiekrist kuram ir bīstami, jo tad tu vari tikt smagi pazemots. Tev metīsies virsū visur – televīzijā, presē un, jo īpaši, Twitter, kur tev tiks organizēta troļļošana pēc pilnas programmas. Cilvēks redz, ka apsaukāts un apņirgts tiek pat ASV prezidents Donalds Tramps, kurš ar mediju manipulācijas palīdzību tiek iztēlots par «stulbeni», «valsts nodevēju», pat par «garīgi slimu». Kurš vēlas saņemt to pašu? Redziet, kā būs ar katru, kas nostāsies pret mums – tāds ir Sorosa vēstījums pasaulei.

Cits ārsts, kuram tiešām bez mazākās ironijas bija «zelta rokas», Āris Auders, ir psiholoģiski iznīcināts un izdarījis pašnāvību. Notrenkāts līdz nāvei. Bet «aplokšņu prezidents» Zatlers vairs nav «aplokšņu prezidents». Viņš, redziet, esot «attīrījies». Kur? Vai Sorosa dzīvoklī, pārdodot «dvēseli velnam»?

Tā nu Zatlers no «zoodārza prezidenta» kļuva par «Sorosa dzīvokļa prezidentu». Protams, šādu apzīmētāju tajā laikā neviens nelietoja, jo 2009. gadā medijos vēl nebija pieņemts pārmest sakarus ar Sorosu. Tas, ka Latvijas Valsts prezidentam ir bijusi saruna miljardiera privātā dzīvoklī, netika arī īpaši afišēts. Ja to neuzrakstītu Neatkarīgā, par to, iespējams, vispār nebūtu dzirdēts. Pēc Zatlera tikšanās ar Sorosu dzīvoklī maz tika apspriests, cik ētiska vispār ir šāda Valsts prezidenta tikšanās privātā dzīvoklī oficiālas vizītes laikā. Vai tā nebija Valsts prezidentu un Latvijas valsti pazemojoša tikšanās?

Neatkarīgajai, kura par to interesējās, oficiāli tika atbildēts, ka «nepilnu stundu garas sarunas laikā Valsts prezidents ar Džordžu Sorosu pārrunāja ekonomiskās un finanšu krīzes ietekmi uz pasaules un Latvijas tirgu, ekonomiskās attīstības scenārijus, tendences, potenciālos riskus. Pievēršoties mūsu valsts situācijai, abi diskutēja par strukturālajām reformām un Sorosa fonda Latvijā palīdzību mazo lauku skolu attīstīšanai par kultūras un izglītības centriem». Vai kopš tā laika Latvijas mazās lauku skolas ir kļuvušas par «kultūras un izglītības centriem», vai saņēmušas «Viņķeles grāmatiņas» mūsu bērnu seksuālās kultūras attīstībai un dzimumu lomu spēlēm? Tas īstenībā arī ir jautājums. Taču vēl lielāks ir pamatjautājums – kāpēc Latvijas Valsts prezidentam vajadzēja doties uz dzīvokli pie Džordža Sorosa, nevis Soross devās pie Latvijas Valsts prezidenta? Vai šis pazemojums tiešām ir obligāts, lai iedibinātu patrona un padotā attiecības?

Sekoja Zatlera «varoņdarbs Nr.2» – rīkojums Nr.2 par Saeimas atlaišanu. Tagad mēs zinām, ka tauta, kura, tāpat kā tagad, arī toreiz cerēja uz pārmaiņām, tika vienkārši apmānīta. Zatlera Reformu partija izrādījās nekas cits kā Vienotības piedēklis, kas vēlāk arī ieplūda Vienotībā. Bija noticis nekas cits kā politikas «restarts» uz Vienotības un Sorosa grupējumam izdevīgākiem nosacījumiem. Valdis Zatlers gan kļuva par pirmo prezidentu Latvijas vēsturē, kurš netieka pārvēlēts uz otru termiņu. Taču tie paši, kuri 2007. gadā Zatleru dēvēja, minimums, par «garīgu nabagu», 2011. gadā jau iztēloja viņu par varoni un mocekli, jo pa vidu bija 2009. gada vizīte pie Sorosa, kas daudz ko izmainīja. Bez tās, iespējams, nebūtu nedz Saeimas atlaišanas, nedz «labā Zatlera», kas nomainīja «slikto Zatleru», atšķirība starp kuriem ir tikai kalpošana vai nekalpošana Džordža Sorosa interesēm.