Investors

Kādus paziņojumus gaidīt rītdienas Eiropas Centrālās bankas sanāksmē?

Žanete Hāka, 06.09.2017

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Gaidas par turpmāko Eiropas Centrālās bankas (ECB) rīcību ir ļoti piezemētas, portālam db.lv sacīja SEB bankas makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis.

Tādēļ sagaidāms, ka ECB padome procentu likmes atstās negrozītas un arī par turpmāko politikas maiņu skaidrus signālus nesniegs. Patlaban ECB ir jāizlemj par to, kā un cik lielā mērā turpināt aktīvu iegādes programmu, jo esošajā veidā tā šogad noslēgsies.

SEB bankas skatījums ir, ka tā nākamgad tiks turpināta, samazinot ikmēneša iegādes apjomus līdz 40 miljardiem eiro mēnesī. Tomēr no

ECB konkrētības šajā sakarā gaidāmajā sanāksmē būs maz, kam pamatā būs bažas par eiro nostiprināšanos. ECB pārstāvji visas vasaras garumā ir turpinājuši atkārtot frāzi par to, ka neesam panākuši vēlamo, kas nozīmē plaša mēroga faktoru, pašpietiekamu un noturīgu inflācijas virzību ECB noteiktā līmeņa virzienā, uzskata eksperts.

Turklāt eiro nostiprināšanās mazina inflācijas jaudu un attiecīgi ECB mērķa sasniegšanu. Līdz ar to lielākais jautājums ir – kad un vai ECB saņemsies pārtraukt nogaidošo pozīciju, gaidot uz pārliecinošākiem datiem, un sniegs konkrētāku informāciju par AIP nākotni.

Komentāri

Pievienot komentāru