Pakalpojumi

Kaņepes Kultūras centrs atver savu kinoteātri

Monta Glumane, 01.04.2019

Foto: publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Šonedēļ Kaņepes Kultūras centrā (KKC) darbību sāks neliels «art-house» kinoteātris «Kino Augusts», ar mērķi izrādīt nekomerciālu, neatkarīgu un spēcīgu kino, informē KKC.

Kinoteātris veltīts kino režisoram un festivāla «Arsenāls» dibinātājam Augustam Sukutam (1947 - 2017).

«Kad ar komandas biedriem meklējām kādu nozīmīgu un atbilstošu nosaukumu iecerētajam pastāvīgam filmu izrādīšanas maratonam, bieži nonācām pie salīdzinājuma - «tā kā Arsenālā»; «nu, tā kā Sukuts darītu». Kronis visam bija uzieta fotogrāfija, kurā Augusts Sukuts vienā no pēdējām vizītēm Rīgā bija iegriezies Kaņepes Kultūras centrā ar mērķi apskatīt kino zāli, jo bija dzirdējis, ka ir parādījusies jauna telpa publiskiem seansiem. Beigu beigās jau, ja mēs gribētu veltīt kino nosaukumu Čārlijam Čaplinam vai Paradžanovam - kāpēc gan ne, ja tas ir apzināti un uzņemoties visu atbildību šīs izcilās personības priekšā,» stāsta KKC saimnieks Dāvis Kaņepe.

Kā pastāstīja KKC valdes loceklis Kaspars Kondratjuks, tad šis projekts būs ilglaicīgs. Kinoteātris darbosies līdz Līgo svētkiem un pēc tam darbību atsāks septembrī. Maksa par kino seansu būs 4 eiro.

Šobrīd kinoteātrī ieguldīti līdzekļi no KKC esošās darbības, taču plānots, ka tiks ieguldīti papildus līdzekļi, lai uzlabotu kino skatīšanās kvalitāti.

«Kino Augusts» galvenais mērķis ir veicināt sabiedrības, un jo īpaši jauniešu interesi un izpratni par ārvalstu un latviešu kino, kā arī nodrošināt starpkultūru izglītības iespējas ar audiovizuālās mākslas, kopienu aktivitāšu un radošās izglītības palīdzību. Programmā tiks izrādīta Baltijas filmu vēsture, Arsenāla konkursa filmas, starptautisku filmu festivālu laureāti un darbi.